Menu

Nintendo představilo nové 3DS

Na PAX Prime v Seattlu společnost Nintendo představila svou novou verzi handheldu 3DS, která by se měla objevit 11. října na japonském trhu. Konkrétně by měli vyjít dva modely- klasická a XL verze.

Nové 3DS přinese hned řadu inovativních prvků- primárně v oblasti ovládání. Asi tím nejdůležitějším je implementace tzv. C-Sticku- tlačítka v pravém horním rohu spodní části konzole. C-Stick bude mít různorodá využití- bude záležet na hrané hře. Ve Final Fantasy Explorers by měl sloužit k ovládání kamery, na druhou stranu v Super Mario Bros by nové tlačítko mělo sloužit k aktivaci Smash Attacks.

NDS 2

Dále byl přidán pár zadních tlačítek (ZR a ZL). Bohužel zatím nevíme, jak budou ovlivňovat celkové ovládání, navíc jejich umístění není zrovna praktické.

ly1wbggadoz6qu3g59my

 

 

Vylepšení se dočkal také hardware. Nové 3DS by mělo mít rychlejší procesor než jeho předchůdce, a navíc by mělo být dolazeno i samotné 3D. Typický jev rozmazané obrazovky by měl tedy zmizet. Měla by být i navýšena i kapacita baterie z původních 3-5-ti hodin na 6 a u modelu XL až na 7 hodin.

NDSD 1

Samozřejmě zůstane možnost připojení k internetu a následného surfování. Pro rodiče je zde zajímavá nabídka- možnost nechat filtrovat obsah za poplatek. Pokud jako rodič zaplatíte v přepočtu 6 Kč za měsíc, tak společnost Nintendo bude filtrovat obsah internetu a vaši potomci nebudou mít možnost dostat se k nepřístupnému obsahu.

ss

S novou konzolí přichází samozřejmě i exkluzivní obsah (pro handheldy). Jako první byla představena variace na slavné Skylanders v podobě Amiibo, které se objeví i na WiiU

2639852-amiibonew

Nové Nintendo 3DS vychází 11. října v Japonsku. Klasická verze bude stát 16 000 jenů (cca 3200 Kč) a verze XL by měla vyjít na 18 800 jenů (cca 3800 Kč). Ceny platí pouze pro japonský trh. Nové 3DS by se mělo v Evropě a Americe objevit příští rok.

 

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama