Menu

Pět nejlepších herních easter eggů z posledních let

Asi každý z nás někdy při hraní narazil na nějaký vývojářský vtípek či vzkaz. Pro mnoho hráčů jsou právě tyto ,,bonusy“, takzvané easter eggy, důvodem k důkladnému prohledání každého kouta herní mapy. Co kdyby tam někde byl schovaný vstup do bonusového levelu? Z letošních her byl v tomto ohledu plodný především nový Wolfenstein, kde hráči rychle nalezli speciální úroveň ve stylu starých dílů série. Do tohoto přehledu jsme pro vás vybrali pětici opravdu povedených easter eggů z herních hitů nedávné minulosti.

Megalodon ( Battlefield 4)

Jeden z nejhledanějších easter eggů posledních let byl za velké slávy objeven letos v dubnu. Přestože Battlefield 4 obsahoval hned několik různých skrytých vtípků, mezi hráči se rychle uchytila pověst o obrovském žralokovi ve vodách mapy Paracel Storm. Vznikaly desítky videí analyzující jeho možný výskyt či spuštění příslušné animace, až se letos na jaře zadařilo. Nutno uznat, že jde o impozantní příšeru.

Chobotnice ( Assassin´s Creed 2)

Kanály v Benátkách skrývají nejedno tajemství, alespoň podle druhého dílu série Assassin´s Creed. Při prozkoumávání hrobek slavných zabijáků totiž Ezio navštíví jednu zpola zatopenou, a právě do ní umístili vývojáři chapadly vybavený bonus. Stačí zatáhnout za páku, chvilku zírat do nehybné vodní hladiny a po chvíli kousek od břehu propluje obří chobotnice. Při dalším zatáhnutí zmíněné páky vás navíc pozdraví vymrštěným chapadlem.

Minidiablo ( Starcraft 2)

Druhý Starcraft byl easter eggy přímo narvaný, jedním z nejznámějších je ten odkazující na populární sérii Diablo. Pokud se na mapě Devil´s Playground vydáte do pravého dolního rohu, na malém ostrůvku uprostřed lávy zde naleznete samotného krále pekelníků Diabla. Nedá se s ním nic dělat, ani na něj zaútočit, nicméně on sám může působit problémy, protože jednou za čas povyskočí a svůj ostrůvek pošle do lávy, klidně i s vašimi jednotami.

Oznámení pokračování (Batman: Arkham Asylum)

Pokud jste se po dohrání Arkham Asylum nemohli dočkat oznámení dalšího dílu, nemuseli jste čekat na oficiální informace. Tvůrci totiž střípky o chystaném pokračování ukryli již do prvního dílu. Stačilo zajít do kanceláře ředitele Wardena, výbušným sprejem třikrát zkrášlit zeď a po výbuchu se odkryla tajná místnost obsahující artworky či mapu z připravované hry.

Výtahová party ( Crysis 2)

Taneční vtípky patří k těm častější easter eggům, jak dokazuje například druhý díl Crysis. V misi Dead Men Walking je potřeba si trochu pohrát s elektrickým vedením a přivolat výtah, načež se můžete připojit k velkolepé party, kterou v něm rozjíždějí dva vojáci.

Bonus: Terorista Bush ( Deus Ex: Human Revolution)

Herní vývojáři se obvykle nepouštějí na tenký led politiky, u Human Revolution ale došlo k drobné výjimce. Na jednom z prvních oficiálních artworků byla policejní stanice oblepená plakáty hledaných zločinců, a mezi nimi figuroval právě bývalý americký prezident. Hledán byl pro masovou vraždu. Vzhledem k zasazení hry by Bushovi bylo již 81 let, takže by při zatčení asi nekladl velký odpor. V samotné hře se ale nakonec tento plakátek neobjevil.

Bush

Dlouholetý hráč série Football Manager a fanoušek všeho, co zavání Pánem Prstenů.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama