Menu

Resident Evil 4 HD – Nějaké ty inovace

Už je to devět let co nás přišel vystrašit jeden z nejoblíbenějších dílů série Resident Evil a to se sériovým číslem 4. Po devíti letech se objevila jeho remasterovaná verze. Jak moc se liší od původní verze se dozvíte v článku.

Dokonalý horor…

Každý fanoušek, který hrál tento díl ví o co jde. Přesto se však najdou někteří nováčkové, kterým je potřeba připomenout příběh. Šest let po incidentu v Raccoon City se z policejního „ucha“ Leona S. Kennedyho stal speciální agent ve službách prezidenta USA a vrací se zpátky do akce. Je vyslán do zlověstné španělské vesnice aby zachránil prezidentovu dceru Ashley Graham, kterou před nějakou dobou unesla tajemná organizace. Už při střetu s prvním obyvatelem Leon pozná, že nepřítelem není pouze tajemná sekta, ale i samotní vesničané. Jejich těla jsou ovládaná tajemným parazitickým organismem Las Plagas.

Sdfsdf

A jak tedy dopadly nové úpravy?

No… stačilo by říci pouze žádná sláva, ale chtělo by to více rozebrat. Začněme tedy grafickou stránkou hry. Ano… byla vylepšena a obohacena o nové, ostřejší textury, rozsáhlejší grafické nastavení a o zámek framerate na 30 nebo 60 FPS. Barevný filtr hry chytil takový ten nažloutlý odstín, podobně jako její pátý nástupce odehrávající se v Africe. Pochopitelně se tohle dá na Africe očekávat, ale vzhledem k tomu, že se čtyřka odehrává ve Španělsku je to trochu divné. Pravdou však je, že z dosavadních verzí hra vypadá nejlépe. Vzhled původní hry vypadal ponuřeji a dodával tu správnou atmosféru děsu. S lepší grafikou se zvedla i náročnost hry. Není to tolik krvavé avšak už jsem se setkal, že s tím měl někdo problémy.

23

Ovládání se též dočkalo změn. Konzolový port původní verze se zde neztratí avšak byla snaha přizpůsobit se klávesnici a co především – novému ovládání za pomoci myši. Jéééj… můžeme skákat radostí? Přibližme si to, ale trochu. Pohyb zůstal stejný kdy při chůzi používáme klasicky WSAD. Dříve ty největší problémy byly rychlá zmáčknutí tlačítek při quicktime eventech kdy například při zobrazení 4-5 jsme musely mačkat oba Shifty najednou. A zrovna tuto kombinaci zastoupila tlačítka myši. S myší to ale nadále není žádná radost… je tu pouze pro zamíření ať už s pistolí nebo nožem a v případě pistole i pro střílení. Myší natočíte pouze kameru, nikoliv postavu tudíž nebudete chodit tak kam myší míříte a otáčení postavy je opět na tlačítkách A-D. Při přechodu z rozhlížení na rychlé namíření vám bude kamera lítat jako splašená. Tradice, že při střelbě nemůžete chodit a při nabíjení musíte mít zamířeno zůstala nedotčená.

Další úpravou pro hru byla integrace steamu což sebou přineslo ukládání do úložny cloud, achievmenty a sběratelské karty. Vypínání hry opět obstarává tlačítko Alt+F4.

4maxresdefault

Verdikt

Původní hra byla na ovladatelnost celkově hardcore. Šla v klidu hrát i na klávesnici. Hráči jí i tak hráli včetně mne když jsem jí takhle už několikrát dohrál, je prostě nutné si zvyknout na ovládání. Jiní hráči museli najít pomoc v gamepadech. Pro hráče, kteří mají původní verze už nahrané dost je tento Remaster akorát ztráta času a možná i peněz (krabicová verze vyjde na 399,-)… leda by jste chtěli experimentovat, nechci nikoho odrazovat. Pro nové fanoušky série je tato hra názornou ukázkou jak vypadal poslední nejlepší Resident Evil. Původnímu dílu bych s radostí dal hodnocení 9/10 kvůli špatnému ovládání.

Pro Remaster verzi měli tvůrci udělat kompletně celou hru, ne pouze sem tam nějaké ty úpravy. Tvůrci nejspíše nechtěli moc zasahovat do hry. Lepších výsledků dosáhnete s kvalitními módy.

__resident_evil_4_animated_logo___by_ayumi_wolf_dragon-d4m1d0y

 

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama