Menu

Styx: Master of Shadows – nová hra od tvůrců Blood Bowl

Dnes nám do redakčního mailu přišly první informace a gameplay trailer ke hře Styx: Master of Shadows. Za celou hrou stojí francouzské studio Cyanide, tvůrci adaptace legendárního Blood Bowlu od Games Workshop aneb upravený americký fotbal zasazen do univerza Warhammer. Cyanide stojí také za sérií her s názvem Pro Cycling Manager, ve které je vaším úkolem v pozici šéfa týmu zvládnout co nejlépe největší cyklistickou událost světa- Le Tour de France. V neposlední radě se také podepsali pod ne příliš povedené RPG Game of Thrones.

Nyní ale Cyanide Studios přichází se zbrusu novou hrou nesoucí název Styx: Master of Shadows. Jedná se o stealth akci s prvky RPG. Zhostíte se role goblina Styxe- profíka v oblasti zabíjení, kradení a plížení. Vaším úkolem pak nebude nic jiného než projít jistou Tower of Akenash. V cestě vám budou stát samozřejmě desítky nepřátel v podobě lidí a elfů.

Assassin´s Green je první ze série gameplay trailerů, které budou až do data vydání pravidelně vycházet. Hra by měla vyjít již v říjnu 2014 na platformy PC, Xbox One a PlayStation 4.

Ten pravý asasín

Velmi vtipný název samotného traileru samozřejmě odkazuje na slavnou sérii Assassin´s Creed. Stylizace hry je navíc také více než podobná sérii her od Ubisoftu. Celé to na mě působí, jakoby se tvůrci snažili naznačit, že jejich hra je ten pravý asasín. Styx: Master of Shadows si zakládá právě na stealthu, což je ve videu krásně vidět. Hra by měla jít projít takřka bez zabíjení nepřátel a cest k dosažení daného cíle by mělo být vždy několik, což nabídne hráči celou škálu možností. Navíc zde nechybí ani interakce s prostředím, která může celý herní zážitek ještě více zpříjemnit. Otázkou je, jestli hra nakonec nedopadne stejně jako výše zmiňovaný Assassin´s Creed, a tudíž nebude problém probojovat se i přes tucet nepřátel najednou a stealth prvky se nám jaksi vytratí. Ve hře nebudou chybět ani RPG prvky. K dispozici bude až šest talentových stromů, z kterých bude možnost čerpat. Jak to celé dopadne, zjistíme už příští měsíc.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama