Menu

The Curse of the Werewolves- zachraňte svoji babičku

Žánr hidden object adventur je v dnešní době populární tak akorát na mobilních plaformách. Hry jako The Room či právě desítky her společnosti Big Fish Games trhají prodejní rekordy na AppStoru a GooglePlay. Není se čemu divit, vždyť právě tento žánr her padne dotykovým obrazovkám jako dobře ušitý kabát. Toho využila i vývojářská společnost Nordcurrent a vůbec první verze The Curse of the Werewolves byla právě pro mobilní zařízení, kde si ji stáhly sta tisíce hráčů po celém světě. Po svém úspěchu z mobilních platforem zahájil Nordcurrent svoji Greenlight kampaň a po dlouhé době hra konečně vyšla začátkem září i na Steamu.

 Pohled, dům a vlkodlaci

Celý příběh se točí kolem mlaďoučké Ashley, která obdrží podezřelý pohled od své babičky, ke které v mládí jezdila na prázdniny. Ashley se snaží babičku telefonicky kontaktovat, ale nikdo nepřijímá telefon, tak se rozhodne dům své babičky v Maine navštívit. Zde zjistí, že něco není v pořádku a začíná detektivní pátrání. Podle názvu a několika dalších indicií v samotné hře vám brzy dojde, že budete mít co do činění právě s lykantropií. Příběh vás drží téměř celou herní dobu zkrátka a až v posledních minutách do sebe začne všechno zapadat a ve výsledku se dočkáme docela solidního příběhu se závěrečným twistem, který stojí rozhodně za dohrání.

steamworkshop_webupload_previewfile_113062715_preview

Najdi ponožku, kukuřici, kosu…

Základním prvek celé hry je překvapivě hledání různých předmětu, které použijete k rozluštění puzzlů a následného postupu na herní mapě, která se skládá zhruba z desítky lokací. Některé hádanky do sebe krásně zapadají, jiné už tak plynule rozřešit nelze a musíte tak vyzkoušet všechny dostupné možnosti či sáhnout po návodu. Většinu herní doby se vracíte na stejná místa, kde se vám průběžně nabízí možnost prohledání a vy pak jak idiot musíte hledat pořád dokola skoro stejné předměty v kupce harampádí.

ain

Otočit, přetočit, zatočit

Krom klasického hledání předmětů se vám občas poštěstí narazit i na nějakou tu zajímavější hádanku. Není jich moc, nejsou ani moc složité, ale rozhodně hře přidávají na atraktivitě a motivují samotného hráče k pokračování. Ano, zmínil jsem se o motivaci v pokračování, která bohužel v samotné hře moc není. Na začátku vás hra svými mechanismy vtáhne a vy si užíváte svou porci zasloužené zábavy. Posléze ale přichází problém ve střední pasáži hry, kdy takřka bez důvodně otvíráte nové a nové místnosti plné bohužel starých hádanek. Občas samozřejmě vyřešíte nějaký ten zajímavý puzzle ale nic víc. Poznámky ve vašem deníčku vám taky nic nového neřeknou, takže už se jen prokousáváte k finálním lokacím, kde vše začne postupně gradovat.

sick

Hra samozřejmě nabízí klasickou lištu, ve které jsou zobrazeny nalezené předměty. Skoro nikdy jich u sebe nebude mít více jak deset, většinou kolem sedmi. Předměty jsou dosti různorodé. Naleznete plyšového medvídka, motorovou pilu, lízátko a další. Ve většině případů je použití předmětu jasné, navíc v průběhu hry se vaše schopnosti zvyšují a většinu hádanek tak vyřešíte na první pohled, což mě dostává k obtížnosti hry. Samotná hra nabízí dva módy- normální a obtížný. V normálním se vám na mapě zobrazují nápovědy o umístění předmětů. Na druhou stranu v těžším módu na to musíte přijít sami, což už představuje docela výzvu.

Máš strach, děvčátko?

Vlkodlaci, opuštění dům, šero a další prvky dodávají hře hororový nádech, který se v posledních letech, z důvodu mně neznámých, v žánru hidden object her často využívá. Bohužel v The Curse of the Werewolves vás atmosféra zrovna nepohltí. Jednolitý soundtrack, stereotypní lokace a leckdy i komický nádech nemají šanci ve vás probudit pocit strachu či úzkosti z otevření dalších dveří. O stylizaci celkové hry se dá pouze říct, že není ničím originální a podobá se většině her tohoto žánru.

lol

Všechno jednou končí

Když se po necelých třech hodinách konečně dohrabete ke konci a vstřebáte finální zvrat, tak ve finále zjistíte, že i přes pár větších i menších chyb- hlavně stereotypní opakování stejných hádanek- je Kletba vlkodlaků docela příjemnou oddychovou adventurou, která se skvěle hodí i pro začátečníky v žánru. Na Steamu ji můžete pořídit za necelých deset euro. Pokud se vám to zdá moc a vlastníte nějaký ten tablet či chytrý telefon, můžete si hru pořídit na váš přenosný přístroj za poloviční cenu, kde je navíc dostupná i free demoverze. Na mém pěti palcovém displeji se ale hra moc dobře nehrála, takže doporučuji spíše tablet či sáhnout právě po verzi pro PC.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama