Menu

Tim Schafer objasňuje nečekávané vydání Spacebase DF-9 ve verzi 1.0

Minulý týden Double Fine oznámilo, že pro Spacebase DF-9 se blíží konečná ve finální 1.0 verzi – poté už není plánován žádný nový obsah. Mnoho plánovaných funkcí nebylo a teď už ani nebude realizováno. Proč tedy Double Fine ukončuje vývoj hry? K tomu se vyjádřil na Steam fóru vedoucí studia Tim Schafer.

tumblr_muvu5aGyLD1spe7v7o1_1280

Uvádí, že všechny peníze z prodeje Spacebase vrátili zpět do vývoje hry, ale nakonec studio utratilo více než prakticky na projektu vydělalo „Snažili jsme se tohle rozhodnutí odložit, ale nakonec jsme museli kvůli nedostatku vypustit  Spacebase v 1.0.“

Dále píše: „Chápu, že nedávné oznámení bylo zklamáním, jak pro vás tak pro nás. Chtěli jsme na Spacebase pracovat ještě po několik let. Spacebase ale utrácí více peněz než přináší a to prostě není něco co si můžeme dlouhodobě dovolit. Oproti Prison Architect nebo Dwarf Fortress, hra není tak dlouho ve vývoji a je tedy těžké najít nějaké chyby. My však pokračujeme a nadále budeme pokračovat v prodeji hry, protože cítíme, že je hra postavena díky naší zásluze. Spacebase DF-9 je stále zábavná, chytrá, povedená, krásná a hlavně kompletní hra.“

Tohle není první pokus studia o Crowfunding nicméně se možná jedná nejméně úspěšný pokus. Pro pokračování vývoje k úspěšnému předčasnému přístupu by pro Spacebase tvůrci potřebovali stálé a soudržné prodeje. Problém s plány, jak ostatní poukázali je, že San Francisko je náročnou lokací pro vývoj hry.

Jednoduše řečeno plánují prodávat základní verzi kterou již neposunou nikdy dopředu. Sliby které byly dány nakonec nebudou plně splněny.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama