Menu

Velvet Sundown – opravdu tak sametový?

Probudíte se na luxusní jachtě s pár jinými celebritami a boháči a říkáte si, proč všichni mluví tak zvláštně a pomalu? Netušíte, jak je možné, že polovina posádky spala s Vaší matkou a není přece normální, aby o tom bylo vyprávěno s tolika gramatickými chybami. Zběsile běžíte za kamarádem v koutě, ale ten Vám odpovídá jen depresivním civěním do země. Něco je špatně… Jste totiž na palubě Velvet Sundown!

Free to play

Když jsem poprvé slyšela o Velvet Sundown, moc jsem se těšila, že si konečně zahraju pořádný moderní role-play. Takové myšlenky a naděje tento titul určitě vzbudil i v mnoha ostatních milovnících sociálních simulátorů, ale všichni najednou jsme přehlídli jeden děsivý fakt, a to že s námi budou vítáni s otevřenou náručí i anglicky mluvící děti a znudění nadrženci z celého světa. Na tuhle fajnovou kocábku je totiž vstup zdarma, kdo by to pak nezkusil, že.

 

Kdo jste a co tady děláte?

Po přihlášení do systému, který se automaticky propojí s vaším Steam účtem je možné, si kdykoliv zahrát jeden ze scénářů na oné lodi a to úplně zdarma. Scénář, příběh chcete-li, se každý týden mění, čili i free-to-play hráč, který má dostatek trpělivosti, je schopný si zahrát všechno, co hra nabízí a bude nabízet v budoucnu. Protože ještě nevíte, jestli se Vám bude hra líbit, připojíte se do lobby pro hráče bez premium upgradu. Začnete hrát jako náhodně zvolený charakter, který by měl splnit alespoň 2 přiřazené úkoly během 32 minut a právě Vy spolu se zbytkem lidí na palubě, mu v tom máte pomoci a to pouze za použití komunikace v anglickém jazyce. Ne jenom, že si s ostatními charaktery píšete, Vámi vytvořený text se odešle na text-to-speech server a přijde zpět do dialogu v mluvené podobě. Parádní nápad, nemyslíte? Já byla na první pohled nadšená, problémem ale je, že přenos takového textu trvá až několik desítek sekund, takže z příjemné konverzace se stává hra na čekání. Text-to-speech servery v aktuálním stavu hry také často padají, takže se může snadno stát, že všichni najednou oněmí. Samozřejmě i tak se dá pokračovat, přicházíte tím ale o půlku zábavy a autenticity. Vývojáří nyní hledají lepší způsob konvertování textu do řeči.

Tvoje máma je tak tlustá, že…

Jak už jsem uvedla výše, hra je plná trollů a dětí, kteří přišli jen proto, aby Vám herní zážitek zkazili buď nadávkami nebo spamováním. Většinou obojím. Pokud narazíte na skupinu slušných lidí a třeba jen jediného nespolupracujícího trolla, příběh se stane nedokončitelný pro některé a někdy bohužel i pro všechny hráče.

V takovém případě nezbývá nic jiného než rage-quit, říkáte si. Vypnete vzteky hru a napíšete rozčilený status. Po chvíli Vás to přece jen přejde a chcete se na pouť sametového západu vydat znovu, jenomže se objevíte na jedné a té samé lodi. Po dobu, kterou jste strávili přemýšlením nad odinstalací hry, se Váš charakter chytil za čelo a neodpovídal, nikam ale nezmizel z perspektivy ostatních. Můžete se tedy vrátit a pokecat s těmi osamocenými chudáky, nebo i hrát vlastní, zábavnější a vtipnější příběh, což je alespoň pro mě tím nejlepším řešením situace, anebo prostě počkat půl hodiny a pak vyrazit na loď zbrusu novou.

Není všem dnům konec

Samozřejmě se tu a tam přihodí, že najdete lobby plnou milých a vážně hrajících snaživců. Pak teprve zažijete pravý potenciál epizody, která je zrovna teď dostupná zdarma. Všichni vědí moc dobře, co a jak mají dělat a opravdu není lehké plnit svoje vlastní úkoly v takové konkurenci. O to lépe se pak cítíte, když dosáhnete svého cíle a tak porazíte protivníky, kteří nedokázali splnit antonymum Vaší mise. Po dohrání příběhu následuje brífink, kde máte možnost poděkovat za hru, popřípadě pochválit něčí vystupování nebo naopak vyhubovat za nedostatek kooperace.

Měsíční průkazka na luxusní plavby

A tak se Vám hra zalíbí, v premium místnostech budou přece jistě jen hráči z předešlého odstavce. Měsíční poplatek 5€ za premium přístup ale odrazuje naprostou většinou potenciálních kupců, tudíž si budete muset pořádně počkat, než se připojí dostatek čestných platičů, aby se příběh vůbec spustil. Bude zde ovšem záruka kvalitního gameplaye. Jestli to za to stojí, toť otázka. Premium upgrade funguje jako v restauraci, zaplaťte jednou a sněste, co můžete. Po zaplacení 5€ jsou všechny příběhy k dispozici po celý měsíc.

Něco na tom přece jen je

Na závěr bych tedy určitě zmínila, že hra se stále vyvíjí, i když je na Steamu označená za hotovou. Developeři neustále čtou fóra a plánují updaty, aby hra vyhovovala více. Nad chatovacími místnostmi neustále bdí vývojáři připravení zabanovat jakéhokoliv divokého frajera, který poruší celkem přísná pravidla užívání diskuzí. Lze najít stovky stížností na neoprávněná zabanování, těžko se jim ale důvěřuje při takovém množství trollů. Blíská se tedy při západu slunce na lepší časy? Rozhodně. I přes fatální nedostatky bych Velvet Sundown doporučila, to ale jen milovníkům žánru s ocelovou trpělivostí a velmi dobrou plynulou angličtinou. I tak by mě po první hře pravděpodobně chtěli nakopnout, protože nedokonalé animace a způlky hryneschopná komunita nědělají dobrý dojem. Já ovšem věřím, že po přátelském utkání s fajn lidmi by hru taktéž poslali dál.

Jen jedna další z tý spousty holek, co milujou hraní her a pivo!

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama