Menu

Scream fortress VI – TF2 a Halloween

Pojďme se ohlédnout za minulými ročníky Halloweenu v nejlepší zábavě, kterou lze prožít online. Uděláme si jasno mezi NPC bossy v menší lekci herního dějepisu.

 

Vraťme se do roku 2009, kdy se počet trollů na serverech blížil nule. Kdy se dva týmy s úplně jinou barvou na dresu spojily proti jednomu většímu zlu. Předtím, než se do hry přidalo neskutečné množství kosmetických vylepšení a houfy dětí s malým kapesným a příliš vysokou hlasitostí mikrofonu. Do doby, kdy Team Fortress 2 bylo krásné ve své jednoduchosti.

Mann Co.

Nejdříve se seznámíme s Mann Co. jako takovou, je to společnost vlastněná Saxtonem Halem, který poskytuje území a zbraně pro nekonečné zápasy modrého a červeného týmu. Ta samá společnost se v minulosti nazývala Zepheniah Mann & Son Co. Quarterly Concern, jež založil právě ten Zepheniah Mann, který nás straší, v podobě malého klasického ducha, na úplně první halloweenové mapě Harvest. Duch Zepheniaha Manna se objevuje s dnes už legendárním kloboukem hamby – tzv. Ghastly Gibus. Zepheniah kdysi slíbil, že kdokoliv projde okolo jeho hrobu ozbrojen, zažije dosud nevídané strašení. Své slovo dodržel a z Vás se stane po setkání s ním stane prakticky malá vystrašená holčička.

1 zephe

První agresivní NPC

Zepheniahův bratr Silas Mann, spoluvlastník bývalé Mann Co. nás po své smrti také tak docela neopustil. Detaily o jeho životě zůstávají tak trochu tajemstvím, za to nám ale tenhle chlapík přinesl první várků halloweenových dárků, jejichž výsledkem byl speciální kosmetický papírový sáček na hlavu se strašidelným obrázkem některé s devíti hratelných tříd. Jeden dárek se ale objevoval najednou pro celý server, a proto bylo získání všech devíti masek, se speciální odměnou sáčku Saxtona Hala, skoro doslova nemožné. V dnešní době je vše spraveno k vůli hráčů. Silas se prochází po Mann Manor v podobě obřího kostlivce s dýní místo hlavy a smrtící sekyrou přes rameno. Pokud se ho povedlo zasáhnout ruční zbraní mezi posledními zásahy, nechal po sobě speciální fialový strašidelný kov, ze kterého se dala vyrobit jeho sekyra nebo klobouček s kosmi místo pera. Také dostanete jeho dýni na hlavu.

horse 2

Seznamte se s Merasmem

Merasmus je šest tisíc let starý, zlomocný čaroděj, u kterého se Demo kdysi ucházel o brigádu. Stejně jako spousta zlomocných čarodějů, i Merasmus má mnoho zakázaných knih. Jedna z nich – mluvící Bombinomicon přemluví sedmiletého Demomana, aby alespoň jednou nakouknul do jeho tajných stránek, a tak ukradl a posednul jeho oko. To nás od té doby straší v Halloweenové verzi Viaductu, jen je o mnoho větší a jmenuje se Monoculus. Tento Monoculus s průměrem jednoho metru po Vás střílí rakety a umí se teleportovat. Po smrti zanechá portál, který Vás zavede na Loot Island. Tam lze získat Monocula jako masku a mini Bombinomicon jako odznak. V dárcích jsme mohli naleznout pár povedených kosmetických setů.

tf2-halloween-2011

Nejhorší spolubydlící na světě

Každý to zná. Ať už od spolubydlícího z vysoké školy, tak od sourozenců. Něco někam položíte, později to tam není. Koupíte si oblíbený jogurt a večer zjistíte, že se nejspíše vypařil. Podobný, ale spíše horší vztah měl Merasmus se svým spolubydlícím, třetí hratelnou třídou – Soldierem. Po naleznutí svého zámku pomalu v plamenech se Merasmus rozčílí natolik, že mu přijde vyvraždění celého týmu jako naprosto přiměřená pomsta. Merasmus se objevuje na Lakeside, umí se teleportovat a léčit, občas taky vytáhne Bombinomicon. Při obsazení území se roztočí tombola, která na nějakou dobu aktivuje kouzlo s nějakým efektem. Kosmetický – obří hlavy, praktický – menší gravitace, naprosto beze smyslu – skupinový tanec. V darcích najdeme voodoo prokleté předměty, ze kterých poskládáte zombie skin pro nějakou ze svých postaviček.

2012-10-27_00009

 

 

Na hrobu záleží

Pátý ročník přinesl změnu, už žádný neporazitelný NPC, pouze dvě mrtvoly bojující o to, kdo z nich získá dědictví po jejich otci, Zepheniahu Mannovi. Úkolem týmu je dotlačit do pekla bratra, který zaměstnává tým druhý. Takže červený tým tlačí Blutarcha a modrý Redmonda. Místo vozíku s bombou tu jsou rakve s komandujícími mumiemi. Tento ročník se stal mým oblíbeným, protože při souboji s gigantickým NPC je potřeba spojení sil nepřátelských týmů, to se ale skoro nikdy nestává. Je tedy nutné pouze pokračovat v normálním souboji, při používání skvělých kouzel a poslouchání vtipných komentářů těchto dvou rozzuřených bratrů. V dárcich na nás čekala nálož speciálních kosmetických itemů vytvořených komunitou.

blured 5

Přijela k nám pouť!

Šest let uplynulo a opět se setkáváme s čarodějem Merasmem. Merasmus si chtěl pro vlastní potěšení postavit hrůzostrašnou kouzelnou pouť, aby nejspíše potrápil sousedy, ale zapomněl, že takováto pouť může fungovat jen na pradávném pohřebišti. Na jeho pozemku ale žádné mrtvoly nebyly, a tak se rozhodl nasbírat těla pronajmutím halloweenové Doomsday právě našim dvoum týmům. Celá hra probíhá jako special delivery, jen máte v tajemném kufříku lístky. Po jejich doručení na platformu aktivujete gigantického strongmana, který Vás úderem svého kladiva přesune na autodromovou dráhu a rozezní gong. Autodromová autíčka je velmi těžké ovládat, ale rozhodně to svojí zběsilou zábavou definuje tento ročník. Dárky se už neobjevují, nejspíše proto, že když někomu dáte něco pěkného, hned toho začne využívat a vynoří se z ničeho nic stovky farmících serverů. Dárek získáte ve formě Mann Co. kotlíku za achievementy, jenž jde otevřít stejně jako bedna, akorát bez klíče. A tady končí naše povídání. Pokud jste došli až sem, jste vážně fanoušek Team Fortress. Tak na co čekáte? Běžte si některý z těchto ročníků zahrát a nezapomeňte získat strongmanovo kladívko, čas máte jen do 12. listopadu!

2014-11-02_00007

 

Autor: Kristýna Kopšová, 3.11.2014

Jen jedna další z tý spousty holek, co milujou hraní her a pivo!

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama