Menu

Top šest mých nejoblíbenějších herních skladeb

V poslední době herní průmysl přináší spíše filmové zážitky, které si potrpí na velkých epických momentech. Chtějí nám je představit v opravdu velikém měřítku a tak příběh, hratelnost, grafiku a efekty posouvají stále výše a výše. Aby zážitek ze hry byl nezapomenutelný tak je nutné i velmi kvalitní hudební doprovod. Tak vývojáři najímají ty nejlepší světové skladatele, kteří s hudbou dokáží vážně divy. Avšak aby byl soundtrack kvalitní – titul nemusí být zrovna veliká tříáčková hra. Předem bych chtěl upozornit, že jde o výběr jedné skladby z celého soundtracku.

6. Call Of Duty – „Whiskey Hotel“

Whiskey Hotel je skladba z Call of Duty Modern Warfare 2. Zněla v misi kdy jsme v kůži Pvt. Jamese Ramireze a museli jsme si vydobýt cestu do Bílého domu (ve čtrnácté misi). Skladba Whiskey hotel vznikla za spolupráce dvou skladatelů – Lorna Balfa a veleuznávaného německého skladatele Hanse Zimmera. Skladba se do této mise dobře hodila neboť zní tak nějak zlověstně, jakoby měla zvěstovat příchod něčeho špatného. A přece jenom – mise nekončí zrovna Happy endem.

Však poslechněte sami.

5. Mass Effect 3 – „I’m Proud of You“

Soundtrack pro Mass Effect 3 byl tvořen šesti skladateli z nichž nejznámější jsou dva – Clint Mansell a Sam Hullick. A právě Sam Hullick stojí za touto nádhernou skladbou jenž nám zpestřila nezapomenutelnou scénu z této výborné hry.

Vychtunejte si prodlouženou verzi.

4. Batman Arkham City – „Main Theme“

Batman jako komiksová postava je tu s námi již 75 let a během té řádky let se dočkala spousty fanoušků díky komiksům, filmům (animovaným, hraným) a v poslední řadě výborných her studia Rocksteady (v případě Arkham Origins studio WB Games Montréal). V každém případě se dočkal výborného hudebního doprovodu a v případě Arkham Asylum a Arkham City na hudbě pracoval skladatel Nick Arundel.

3. Assassin’s Creed III. nebo IV. ?

Dlouhou dobu jsem přemýšlel nad svojí nejoblíbenější skladbou z Assassin’s Creed série a popravdě si nedokážu vybrat. Soundtrack od druhého dílu dostal kopanec a rozezněl se do krásných tónů. Avšak od třetího dílů už to dostalo zase něco nového… začaly se více využívat housle a dudy a to mne úplně pohltilo. Kromě toho pirátské Black flag dostalo pohodové „lodní rádio“ kdy posádka zpívá různé námořní popěvky – nedá se to počítat do soundtracku, ale i tak to udělá radost.

2. Dragon Age Inuquisition – „Main Theme“

Momentálně nepatřím k těm šťastlivcům co hru vlastní a tedy jsem jí zatím ani nehrál… k této skladbě mě přivedla houslistka Lindsey Stirling a její předělání této skladby na housle mne donutilo vyhledat si oficiální skladbu ze hry. Izraeslkého skladatele Inon Zura pro tento díl vystřídal kanaďan Trevor Morris a právě touhle skladbou si u mne vysloužil druhé místo.

1. Crysis 2 – „Main Theme“

A je tu opět Hans Zimmer! Na celém soundtracku se podíleli celkově čtyři skladatelé – Borislav Slavov, Tilman Sillescu, Lorne Balfe a právě Hans Zimmer, který kompletně složil Main Theme pro hru a dle mne se dá považovat za jedno z nejlepších hlavních herních motivů co kdy mé uši slyšeli.

Bonus: BattleField – „Warsaw Theme“

Soundtrack z BF 3 a 4 si zde své místo též zaslouží a i když není zrovna v pořadníku, dodávám ho jako bonus. Ze soundtracků vypsaných výše, které sázejí na orchestriální doprovodnou hudbu, BattleField je zástupcem elektronické hudby, která si libuje v dunivých bassových tónech. A není to špatný nápad. Hra se snaží o velmi epické hollywoodské zpracování po vzoru Call of Duty (i když v příběhovém zpracováním se mu prozatím nedokáže vyrovnat). Veliké plus této hry je její velmi kvalitní ozvučení ať už jde o zvuky zbraní, výbuchy, demolice a jiné… odbíhám od tématu. Kdo si potrpí na bassové tóny je pro něho BF jako stvořený a od soundtracku se tedy nic jiného čekat nedá.

Tak tohle je top šest mých nejoblíbenějších herních skladeb. Nepopírám však, že se to časem může i změnit neboť je spoustu her před námi, které přinesou nové a nové skladby např. Batman Arkham Knight nebo Zaklínač 3. Děkuji za trpělivost při čtení a budu rád když se podělíte do komentářů o Vaší oblíbenou herní hudbu.

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama