Menu

Videoherní záporačky

Herní sucho sucho už skončilo a nás už zaplavuje smršť nových titulů, což ale nebrání, proč si skrze pár (ne)příjemných obrázků a menšího info boxu nepřipomenout nějakou tu legendární záporačku. A s kterou se opět brzo setkáme?

Lara´s Doppelganger – Tomb Raider série

Doppelganger je zlá kopie Lary Croft, z nichž nejznámější je její poslední „verze“ z Tomb Raider Underworld z roku 2008. Je velmi těžké ji zabít, neboť dokáže perfektně napodobovat lařina bojová komba a útok konvenčními zbraněmi může zabít i jí samotnou. Doppelganger byl stvořen Jacquelinou Natla a Amandou Evert, úhlavními nepřítelkyněmi Lary. V DLC kampani nazvaný Lara´s Shadow jste si mohli za tuto zlou kopii dokonce zahrát.

Judith Mossman – Half Life série

Byť je role této dámy stále velkým otazníkem, její odporná zrada způsobila chycení Gordona Freemana, Alyx a jejího otce Eliho silami Combine. Přestože svého jednání posléze lituje a pomůže vám v útěku, nemůže zastřít fakt, že málem zničila veškeré naděje odboje. Poprvé se s ní potkáte v Half Life 2 v laboratorním komplexu Black Mesa East. Poslední zmínku o ní naleznete ve videozáznamu Combine někde z Arktidy.

Helga Von Bulow – Return to Castle Wolfenstein

Nacisté jsou špatní. Ale šílené nacistky ještě horší. Členka paranormální divize SS a velitelka elitního ženského komanda. Byť její stoupenkyně splňují ideál árijské nadřazenosti, blond vlasy, výrazně červené rty a upnuté kožené kalhoty, jí samotnou více než zevnějšek zajímá jak pomocí okultismu ovládnout svět ve prospěch Třetí říše. Netřeba dodávat, že její ctižádostivost se jí stane brzo osudná, ještě předtím, než se na scénu dostaví B.J. Blazkowicz. To co z této sympatické korpulentní dámy zbude, si můžete prohlédnout po porážce bosse úrovně.

 Alma – F.E.A.R série

Tato dívka to neměla nikdy lehké. Poté co se u ní projevilo psychické nadání, si z ní její vlastní otec Harlan Wade a společnost Armacham, udělal pokusného králíka. Před svou smrtí byla dvakrát uměle oplodněna a z jejího lůna se zrodili dvě hlavní postavy Point Man a Paxton Fattel. Právě mezi Almou a Fattelem vzniklo zvláštní psychické spojení, kterého později využila ke své krvavé pomstě. Postava Almy se nachází ve dvou formách a to malé holčičky (která vás pravděpodobně pořádně postrašila na žebříku) a dospělé ženy, každá z nich zobrazující dvě časové dimenze ve kterých posmrtně žije. Všichni hlavní hrdinové napříč všemi díly pociťují silné halucinace a zrakové klamy při setkání s touto pravděpodobně nejzáhadnější a zároveň nejbrutálnější ženskou záporačkou.

Elexis Sinclaire – SiN série

Ředitelka zlé korporace SinTEK a hlavní nemesis hlavního hrdiny Johna R. Blada. Tato opět správně obdařená dáma se snaží pomocí chemikálie U4 vyšlechtit pokročilou lidskou rasu a navíc má prsty v aktivitách organizovaného zločinu. Svojí největší slávu si odbyla ve hře SiN Episodes: Emergencepoháněná legendárním Source enginem z Half Life 2. Pamětníci si jistě pamatují na její křivky při scéně v jezírku, což Elexis kdysi přiřklo titul jako sexuálně nejvyzývavější video-herní postava.

Citra – Far Cry 3

Říká se, že jablko nepadá daleko od stromu. Tato exotická kráska je totiž sestrou hlavního záporáka Vasse, a byť se po celou dobu zdá být na vaší straně, opak je pravdou. Pro její touhu zplodit budoucího dědice kmene a velkého válečníka, je ochotna jít i přes mrtvoly. A to přes mrtvoly vašich přátel a posléze i tu vaši, pokud nedokážete udržet „nádobíčko“ v kalhotách. Je sexy, ale bacha ní.

Catalina – Grand Theft Auto III /Grand Theft Auto: San Andreas

Kolumbijsko-mexická míšenka se sklony k násilí a sadomasochistickým sexuálním praktikám. Poprvé se s ní setkáte v legendárním Grand Theft Auto III už během úvodní animace, kdy hlavnímu hrdinovi dá kopačky pomocí hlavně pistole. Dotáhne to až na šéfku kolumbijského gangu terorizující Liberty City. Znovu se s ní setkáte v Grand Theft Auto San Andreas v kůži Carla Johnsona. Zde sledujete její začátky zločinecké kariéry, kdy Carla po pár loupežích a sexuálních radovánkách za doprovodu pout a bičíku pošle k vodě. Jejího nového přítele (Claude Speed – hrdina GTA3) však rozchod bude bolet daleko více a Catalinu mnohem, mnohem více….

Excella Gionne – Resident Evil 5

Občas nestačí být bohatá, správně obdařená, výkonná ředitelka mezinárodní farmaceutické společnosti. K tomu být spokojená žena, potřebujete mít po boku šíleného společníka jakým je Albert Wesker, armádu vojáků nakažených pokročilým druhem parazita Las Plagas a příslib, být budoucí královnou nového světového řádu. Přestože navenek působí poměrně sebevědomě a že ví, co dělá, dopadne jako milióny ostatních naivních žen, které uvěřili hezkým řečičkám grázla. Tedy špatně.

Harleq Quinn – Batman univerzum

Ze slušné doktorky k šílené femme fatale legendárního arci-zločince Jokera. Asi tak by se dala charakterizovat žena, která podlehla šarmu tohoto génia zla a následně mu pomohla v jeho útěku z vězení. Kromě komiksového ztvárnění se do obecnějšího podvědomí hráčů dostala díly Arkhamské sérii od studia Rocksteady, kdy už jako ostřílená Jockerova pravá ruka, plní příkazy pro rozsévání chaosu v Gothamu. Svůj charakteristický komiksový červeno-černý outfit s bílými bambulkami na hlavě nahradila odvážnějším kostýmem zdravotní sestřičky asi jako vzpomínku na své bývalé povolání (?). Do brutality si rozhodně nezadá se svými pánskými protějšky a inteligenčně na tom také není zrovna nejlépe. Přestože Jockerovi plní vše co mu na očích vidí, často dostane od svého guru za odměnu kudlou do zad.

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama