Menu

Dungeon Defenders II: Dojmy z pre-alphy

…Měč, štít, hůl a je to cool?

Rok se s rokem sešel a leckoho potěší, že právě na Mikuláše dorazila na Steam pre-alpha Dungeon Defenders II. Za cenu necelých 23 euro se tak můžete opět vrátit do světa, který definoval první díl. Předběžný přístup indikuje, že se na hře stále pracuje a vše se dělá za pochodu. Fanoušci série si tak mohou otestovat a zjistit, co by potřebovat ještě dopilovat a dát to vývojářům náležitě vědět. Tento koncept se osvědčil a pokud se jedná o pokračování již kvalitního předchůdce, tak můžeme očekávat solidní zájem, ale i příliv nové komunity. Pokračování populárních her často snaží vrátit se tak, aby se přidala a vylepšila řada věcí. Nabízí se otázka. Měl bych zaplatit za něco je v předběžném přístupu a po vydání to bude F2P? (Free to play) alias zdarma. Vezměte v potaz, že hráči zatím mohou usměrňovat vývojáře, čili každý kdo zaplatí se může méně, čí více zapojit ke směru vývoje.

2014-12-09_00001

…Ta naše hospoda odshora, odspoda

Můžu vás potěšit, že se nedějí žádné radikální změny, jenž by to distancovali od základních kamenů předchůdce. Mix kooperativního RPG a Tower defence stylu byl zachován. Nejedná se přesto o nastavovanou kaši a určité změny tu jsou. Vrací se k nám stará známá čtveřice postav + dvě další (s otazníky). Předpokládám, že můžeme postupem času očekávat širší výběr. V předchůdci bylo na výběr podstatně více charakterů. S každou novou úrovní získáte body a je jen na vás kam je investujete. Trochu mě štvalo, že po kliknutí na PLAY v menu hry vám hra napíše searching for session… a po chvíli vás stejně přesune do vstupní hospody, která funguje i jako tržiště. V novém provedení se vyvedla a působí velmi příjemně a také mnohem prostorněji než dříve. Potěší to nejspíš nejedno srdce natěšené komunity. Ať už chcete kupovat a vylepšovat si věci u různých prodejců, či odpočívat u baru ve společnosti dvou krásných společnic, tak se budete cítit jako doma. Po těchto záležitostech není od věci si zatrénovat na slaměných panácích u kterých vidíte kolik dáváte poškození. Příjde chvíle, kdy se cítíte připraveni hrát a navštívíte plánovače válek. Zde si zvolíte rozmezí úrovně, podle které se k vám připojí postupně další hráči ve stejném rozmezí. Např. (10-15, 15-20…) Zatím je to omezeno do 25+ levelu.

2014-12-09_00002

…Na pohled to potěší

Grafická stránka pokročila a stále drží cell-shadového hávu, který vyniká v bohaté barevné paletě.  Celkově si při pohledu na tu krásu jako z pohádky dobře odpočinete. Můžeme tvůrcům jenom děkovat, protože v dnešním uspěchaném světě to působí jako balzám na duši. Volby nastavení se dají brát jako slušně obsáhlé, což je pro předběžný přístup nezvyklé. Oceňuji návrat možnosti skrýt/zobrazit celý HUD pomocí klávesy. Vývojáři vyslyšeli komunitu a nyní si můžete například i vypnout zaměřovač, který je jinak přítomný se zapnutým HUDem.

2014-12-08_00001

…Druhá strana mince

Valí se k nám více než důstojný následovník, jenž pravděpodobně obsadí trůn. Tvůrci dobře vědí co dělají a ze hry je to cítit. Abych nemazal jenom med kolem pusy, tak se mi dvakrát během dne nějakých záhadným způsobem podařilo, že se mi zablokovala celá klávesnice a moje postava zůstala běžet a nedala se zastavit. Divné na tom je to, že myš fungovala normálně a dalo se i útočit ovšem hrát se tak již moc nedalo, protože bez klávesnice se nedá dělat prakticky nic. Ani do Windows se nedalo dostal přes alt+ctrl+del, což obvykle pomáhá i když hra zamrzne. Věřím, že se tato chyba dříve, či později opraví a možná je to jen problém na mé straně. Mírně se také můžete setkat s lagováním při hraní. Chtělo by to ještě pár dalších věcí vybalancovat, ale to se dalo očekávat. Uvidíme, jak se s tím vývojáři poperou.

 

2014-12-08_00003

 

…Jak to vidím

Na pouhou pre-alphu tu máme nezvykle propracovanou záležitost, jenž by se dala lehko zaměnit za pokročilou betu. Patříteli mezi milovníky Orcs Must Die nebo Sanctum série, budete brzy jako ryba ve vodě. Aktuální verze se již párkrát vylepšila updatem, což ukazuje pilnou práci floridského studia Trendy Entertainment. Hodnocení se tentokrát zdržím díky stavu hru a hodnotit pre-alphu v předběžném přístupu nemá velkou váhu.

Ve hře mám svobodu a spoustu zážitků, které si můžu kdykoliv zopakovat. Mission Accomplished.

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama