Menu

Marc Ecko’s Getting Up: Contents Under Pressure

Je to rebel!

Začínáte jako mladý nezkušený sprejer Trane, který bydlí u své babičky a snaží se napodobit svého bratra asi jako každý mladší sourozenec. Jeho bratr Decoy má ve městě dobrou reputaci jako pouliční umělec a Trane jde v jeho stopách. Ale žádná historka se neobejde bez nějakého toho zloducha. V tomto případě se jedná o gang uctívačů basketbalového týmu Stunners, jenž okupuje město New Radius a jeho ulice, zdi, mosty a vůbec všechno, na čem drží barva.

2014-11-28_00003

CCK

Mimo pouličních gangsterů tu však existuje ještě jedno větší zlo v podobě zkorumpovaného starosty a jeho týmu udržovatelů pořádku pod zkratkou CCK. Je tedy na čase, dostat vaše jméno na zeď a do povědomí lidí, kteří se vezou v tomto zvráceném systému.

2014-11-28_00014

Oprese občanů správními orgány CCK

Zatracené checkpointy

Jak tak šplháte po okapech a kreslíte po zdech, zákonitě, ne každému takové chování vyhovuje. Budou vás za to stíhat dělníci a stráže, policie, dokonce i vaši budoucí kamarádi. A vy je budete mlátit a třískat a urážet jejich matky, dokud nepochopí, že tady velíte vy. Oni se budou samo sebou bránit a vy budete umírat. A umírat. A umírat. Samozřejmě skákání po střechách se taktéž neobejde bez nějaké té chybičky a checkpointy v této hře jsou přitom tak daleko od sebe. Tento problém se týká většiny starších her, takže se připravte na frustraci z opakovaného neúspěchu. Za tuto frustraci budete ovšem odměněni skvělým příběhem, který se asi po půli hry stane velice osobním pro hlavního hrdinu a jeho rodinu.

2014-12-06_00013

Šplhání po vznášející se vzducholodi se neobejde bez pádů a skouznutí

Trane a jeho parta

Po nějaké době a spoustě pestrobarevných podpisů se k vám přidá nár nádeníků ze sousedctví, aby jste svůj boj netáhli sami. Ti vám budou, ovšem jen teoreticky, krýt záda a pomůžou vám v opozici s neférovou autoritou. A tak byla založena Still Free Crew, neboli parta Stále Svobodných a vaším úkolem bude, dát světu najevo, že to jde i bez korupce a narušování osobního soukromí každého z občanů. Necháte za sebou nejeden ponižující obrázek v podobě karikatury nebo neslušného nápisu. Také budete mít možnost podepsat se na takové giganty, jako jsou televizní věž a obří pilíř mostu, na který jde vidět z celého města.

2014-12-06_00010

Stále svobodní vyhrajou

Chtělo by to 3 ruce

Ovládání utrpělo újmu na hratelnosti při portování z PS na PC. Chcete-li hrát na controlleru, raději si pořiďte třetí ruku, jelikož jsou knoflíky pro dané akce rozmístěny opravdu hloupě a je nutné kvůli nim měnit polohu celé dlaně, což je velice nepříjemné a nepřirozené. Takže doporučuji zůstat u klávesnice a myši. To dá mimochodem taky zabrat, než si člověk zvykne. Pak ale budete házet jedno efektivní bojové kombo za druhým, ani nevíte jak. Ovládání kamery spolu s myší nejde k sobě v Marc Eckō, obraz se nepříjemně seká a bliká, nedoporučuji epileptikům se vůbec dotýkat myši při šplhání a lezení.

2014-12-03_00006

Don’t be pissed – Nebuďte naštvaní :)

Ipod po ruce

Marc Ecko’s má doopravdy úžasný soundtrack, jehož texty se týkají nejen sprejerství a gangů, ale hojně se zpívá a rapuje i o problematice sociálního systému a vlády z vnitra zkažené. Ještě týden po dohrání si butete některé z nich broukat, to vám garantuji. I přes frustraci a těžkopádné ovládání mě Marc Eckō’s bavil a nemohla jsem se dočkat, jak to celé dopadne. Těch pár šupů za tuhle klasickou pecku vážně stojí. Nandejte roušky proti tlakovým plynům a bojujte o svobodu místo žití na kolenou!

Jen jedna další z tý spousty holek, co milujou hraní her a pivo!

2 komentáře

 1. Petr Smejkal napsal:

  Kultovní hra, která by si zasloužila pokračování! Další příklad toho, že cesta k uznání a respektu se lépe provádí, když to děláte s láskou a máte inspiraci, či motivaci v pomstě. Za mě palce nahoře a hru si rozhodně na Steam pořídím. Je to klasa. Fajnová recenze. +Respect

  Píšu si dnešní nákupní seznam:
  – Grahamové rohlíky
  – Sýr Lučina
  – Máslo
  – Sprej modrý, zelený, červený
  – Krycí barva béžová
  – Váleček

  • Kristýna Kopšová napsal:

   Díky za komentář, no s takovým nákupním seznamem to nemůže skončit špatně :D Jsem ráda, že tě to inspirovalo :) Někdy kouknu na tvůj stream, stejně nespadneš tolikrát jako já xD

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama