Menu

Nelíbí se vám GTA V? Nekupujte ho!

Vydavatelská společnost Take-Two se vyjádřilo ke stažení hry Grand Theft Auto V z prodejních řetězců v Austrálii. Tamní obchodníci reagovali na vzniklou petici požadující odstranění titulu z prodejen.

Prezident společnosti Karl Slattof se na akci BMO Capital Markets 2014 Technology & Digital Media Conference vyjádřil „Je něco jiného když nechcete koupit určitý druh obsahu. Je to pochopitelné a je to řešení. Když se vám to nelíbí nebo vás to urází tak to prostě nekupujte.“

Dále říká: „Grand Theft Auto V si koupilo více jak 34 milionů lidí a kdyby bylo rozhodnutí na tamté partě – nikdo by si tuto hru koupit nemohl. Jde to proti všemu na čem stojí svobodná společnost.“

Prezident Take-Two tvrdí, že právě tahle situace firmu mrzí nejvíce. Finynční dopad to však na firmu mít nebude – Austrálie je pouze zlomek celosvětového trhu a dva prodejní řetězce jsou nepodstatnou částí státu. Hra se tam dá koupit od řady jiných prodejců.

Grand Theft Auto V překonalo řady rekordů a stalo se vůbec nejprodávanějším zábavním produktem. Na to že hra původně vyšla pouze pro konzole X-Box 360 a PS3 – za první den vydělala 800 milionů dolarů a během tří dnů překonala první miliardu. Dle zpráv k letošnímu květnu hra přesáhla výdělek rovnající se dvou miliardám. Letošní Listopad přinesl i verze pro nové konzole, kterým se prý také vede dobře. Hráči platformy PC se na mohou na GTA V těšit 27. Ledna 2015.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama