Menu

Planet Explorers – První dojmy

…Co bych si zapařil?

Stalo se vám někdy, že jste dostali chuť na nějakou exploring hru v sandboxové stylu a s nádechem survialu? Takovou otázku jistě brzy doplní další. Například jaké máte na tomto poli vůbec možnosti? Chci vám nabídnut jednu takovou představit. Mezi Steam hrami prozatím v early accessu se v alpha verzi nachází Planet Explorers. Z názvu se dají cítit ambice tvůrců, kteří sází na dnešní zvědavé hráče, jenž ocení spoustu volnosti v bohatém spektru hratelnosti.

1

… Výlet, či noční můra?

Píše se rok 2287 a vy patříte k expedici směřující na planetu Maria. Něco se pokazí díky technické poruše a několika členům se podaří únik v záchranných modulech. Naštěstí jste jedním z nich a přežijete to. Nevíte kam jste se dostali a co vás tu čeká. Instinkt přežití vás nutí improvizovat. Přeživší tak zkoumají neznámou planetu na kterou je nikdo nezval a taky se podle toho k nim zdejší fauna a flóra bude chovat. Boj o holý život, tak budete střídat s prozkoumáváním.

2

…Přemek Podlaha

Nemusíte se cítit být vetřelcem na cizím území pokud máte dostatek touhy po přežití. K tomu napomáhá spousta možností v samotné hratelnosti. Ať už začnete vytvářet zbraně a jejich kombinace. Sestavovat vozidla, či stavět budovy a obranné systémy. Na výrobu to chce jisté suroviny, takže máte různé možnosti těžby surovin. S něčím si tvůrci vyhráli do nejmenších detailů a jinde je to spíše odbyté. Z toho co bylo umožněno mi šla hlava kolem. Přes tyto sofistikované postupy to na mě stále působilo jakýmsi umělých a násilně naroubovaným stylem. Nejspíš tomu také napomohly ne zrovna dobře zpracované ovládací obrazovky a vůbec interaktivní prvky.

3

…Na hrubý pytel, hrubá záplata

Kapitolou samou o sobě jsou potom souboje. Pokud mě něco opravdu štvalo, tak to bylo právě tady. Útok provádíte klikáním levým tlačítkem myši a přitom vidíte stále tu samou nudnou animaci. Mezi tím do vás buší útočník, který někdy překvapí dokonce i dvěma různými útoky. V této fázi mě spíše, než samotný boj zajímalo zdali z toho vyváznu živý. Podívejte se na obrázek kde beru roha a vypadám jako běžící svačinka. Obtížnost je vcelku nevyvážená a nebo se prostě nevyplácí pokaždé útočit.

4

…Škoda, že se mi rozbil foťák

Grafická stránka je solidní a staví na základech Unity 3D enginu a na voxelech. Voxely nejsou hráčům úplně neznámou a můžete se s tím setkat v poněkud zapomenuté a obecně dobře přijaté hře Outcast z roku 1999. Prostředí do kterých se vypravíte působí příjemně a tu a tam se vyplatí zastavit a chvíli se jen tak rozhlížet. Získáte tím takový zvláští pocit skutečného průzkumníka.

5

…Čas ukáže

Multiplayer je zatím přítomný ve dvou režimech. Klasická kooperace a potom sbíraní bodů ze zabíjení a sbírání surovin do určeného limitu. Momentálně očekávejte spíše zabugovaný a zalagovaný zážitek. Věci prostě nefungují tak spolehlivě jako ve hře pro jednoho hráče. Snad se autorům podaří na hře ještě zapracovat, protože potenciál tu rozhodně je. Hra by si zasloužila recenzi, až vyjde ostrá verze. Po dopilování hratelnosti a opravé několika otravných chyb se může můj spíše negativní zážitek přenést do kladné polohy. Osobně bych s koupí počkal ještě nějaký ten měsíc, než se objeví několik dalších updatů, či rovnou první beta.

Ve hře mám svobodu a spoustu zážitků, které si můžu kdykoliv zopakovat. Mission Accomplished.

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama