Menu

SNOW – Nejrealističtější simulátor lyžování

SNOW je i přes svůj pre-alfa status takřka jedinou novější hrou o lyžování, nepočítáme-li Olympiády.

Nádherná podívaná

Lyžujete? Rádi byste si zkusili sjet i větší hory než ty naše skromné kopečky? Nelyžujete, ale líbí se vám tento sport? Pokud jste odsouhlasili alespoň jednu z těchto otázek, neváhejte a obujte přeskáče virtuální. Na tomhle kopci se fantazii meze nekladou a přitom se nemusíte bát naraženin a zlomenin. Detail hor je na skvělé úrovni. Nikde neuvidíte vznášející se kameny ani jiné buglé přeměty. Okolí je překrásné. Tak nádherné, že odpoutává pozornost od držení rovnováhy a směru. Ne jednou se mi stalo, že jsem super cool skok nahradila přímým nárazem do stromu právě kvůli zakoukání se na panorama. Lyže, oblečení a ostatní náčiní také nemá chybu. SNOW se holedbá partnerskými vztahy s opravdickými značkami, a tak si musel dát záležet, aby měly čepice správně umístěné logo mezi proužky tak, jak katalog káže. Ono ale všechno nezávisí jen na vzhledu, o čemž si hned povíme.

2014-12-14_00004

Super pocit z ježdění

Kde je nastavení ovládání?

To že jsou zde dostupné pouze 3 mapy na sjíždění, chápeme. Pochopíme i absenci snowboardu, stejně jako multiplayeru, protože na tom se teprve maká. Ale aby v hratelné verzi čehokoliv chybělo nastavení ovládání, to je už trochu přehnané. Bez přečtení hráči vytvořených manuálů můžete třeba hádat, jak udělat který trik. Nastavení herního ovladače je v hlavním menu zašedlé, tedy nedostupné. Pro přiřazení triků ke tlačítkům je nutné si stáhnout Xpadder a ovládání naprogramovat mimo hru. Trochu moc vlastního úsilí na to, že tato hra stojí 14€.

Ježdění samo o sobě

Jízda na lyžích a skákání je i přes mnoho nepříjemných bugů a chyb zábava. Tratě nejsou nejdelší, ale slušnou náhradou je nám kompletní volnost a možnost cestování do stran, kde jsou rozmístěny různé skokánky, zábradlí a dokonce i pár tajemství. Mapy jsou pěkně široké a naplněné autentickými předměty. Nebo zde máme i úsek se sněhovou u-rampou, která stojí za zkoušku. Také zde existuje možnost jezdit s pohledem z první osoby, což je tak trochu chaotický, přesto jedinečný zážitek. SNOW bude podporovat lyžování s Oculem Rift, pak už bude chybět jen svěží horský vánek.

2014-12-14_00018

Katalog upravitelného vzhledu

Nové SSX?

Rozhodně to vypadá tak, že SNOW redefinuje a dá nové jméno tomuto hernímu žánrů. Ještě má hodně co dohánět a zlepšovat, ale do budoucna by se SNOW mohla stát tím, čím ostatní zimní hry chtějí být, až vyrostou. Zatím toho moc nenabízí, ale s tím, jak vývojáři ochotně vyslýchají jakoukoliv zpětnou vazbu, přičemž je tu přítomen obrovský potenciál, bude tento budoucí free-to-play titul určitě skvělým způsobem, jak si zkrátit drahocenný volný čas. Zakoupení předběžného přístupu doporučuji pouze nejzapálenějším a trpělivým fanouškům, kteří chtějí mít svůj malý kousek podílu na finálním produktu.

2014-12-14_00011

Znuděný člověk při slidování

Jen jedna další z tý spousty holek, co milujou hraní her a pivo!

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama