Menu

TOP 3 herní klasiky, které nakoupit ve slevách

Jako vždy v období Vánoc probíhá na Steamu Holiday Sale, kdy jsou tisíce her zlevněny o desítky procent. Denně se měnící akce budou probíhat až do druhého ledna, takže možností doplnit svojí herní knihovničku je více než dost. Největší pozornost samozřejmě patří podzimním hitům jako AC Unity nebo Shadow of Mordor, které lze sehnat za skvělé ceny, my jsme však pro vás vybrali tři nesmrtelné klasiky, jež by neměly chybět v životopise žádného správného hráče a nyní jdou sehnat za směšné částky.

Star Wars: Knights of the Old Republic

Kvalitních her ze světa Star Wars není mnoho, těch několik výjimek ale představuje opravdové klenoty. Přesně takovým případem je KotOR, RPG z dílny legendárních Bioware, vydané v roce 2003. Grafická stránka už dnes samozřejmě zaostává, všechny ostatní featury, díky kterým hra ohromovala před jedenácti lety, však spolehlivě fungují nadále. KotOR nabízí jeden z nejlepších herních příběhů všech dob, chytlavý soubojový systém i neopakovatelnou atmosféru, podpořenou skvělým soundtrackem z dílny Jeremyho Soula. Jako jeden z mála přeživších členů řádu Jedi si můžete vybrat, zda se přikloníte na temnou či světlou stranu síly, což výrazně ovlivní vedlejší questy i strom schopností. Zapomenout nesmíme ani na osmičku podrobně zpracovaných světů, které navštívíte společně se svojí družinou, která (jak už je u Bioware zvykem) čítá jeden skvěle napsaný charakter vedle druhého. Do herní síně slávy se zapsala i vaše soukromá loď Ebon Hawk, se kterou můžete libovolně cestovat mezi světy či bojovat ve vesmírných bitvách. Taková předchůdkyně Normandy z Mass Effectu. Ať už tedy patříte k fanouškům Star Wars či nikoliv, KotOR je povinností pro každého hráče, neb jde o jedno z nejlepších RPG všech dob. Kdo by taky odolal hře, ve které si můžete vyrobit vlastní světelný meč?
ss_14ccffa357661c7666076d9a1b856e145574e236.1920x1080

Bioshock

Sedm let staré dílo mají na svědomí vývojáři z 2K Games, a přestože se hra tváří jako klasické FPS, jde o jeden z neoriginálnějších výtvorů posledních let. Hned v úvodu jste vrženi do podvodního města Rapture, tajného domova geniálních osobností, které zvolily útěk pod hladinu před konvencemi svázanou společností. Jejich experimenty s modifikací DNA se však zvrtly a Rapture je nyní temným a nebezpečným místem. Hlavní herní náplní je tak boj s pološílenými lidskými troskami, při kterém využijete jak klasických zbraní, tak plasmidů, speciálních schopností, které získáváte úpravou vlastní DNA. Na výběr je jich mnoho, od elektrického výboje po klasický fireball. Jejich vhodnou kombinací s prostředím pak můžete rozpoutat opravdové peklo. V průběhu hry se najde čas i na hackování, vylepšování zbraní a především na obdivování úžasně vytvořeného herního prostředí. Celé Rapture je zpracováno ve specifickém stylu art deco, což spolu s dobovou hudbou vytváří neopakovatelnou atmosféru. Po dohrání prvního dílu můžete plynule přejít na Bioshock 2, který vysokou laťku svého předchůdce minimálně vyrovnal.
0000002513.1920x1080

The Witcher

Po odložení data vydání očekávaného Wild Hunt je nyní ideální příležitost doplnit si zaklínačské vzdělání, pokud jste měli čest pouze s druhým dílem. První Zaklínač už je sice trochu postarší, přesto ale nabízí úžasný a komplexní RPG zážitek. Soubojový systém se sice výrazně liší od toho z Assassins of Kings, přesto jde ale o zábavný styl, který na monitor dovedně převádí šermířské umění zaklínače Geralta. Hra doslova dýchá atmosférou Sapkowského knih, nabízí skvěle napsaný příběh, opravdovou svobodu rozhodnutí a spoustu nezapomenutelných momentů, na které budete vzpomínat i roky po dohrání. Českého hráče navíc potěší fakt, že Zaklínač obsahuje kompletní, překvapivě i vcelku povedený dabing.
0000005390.1920x1080

Dlouholetý hráč série Football Manager a fanoušek všeho, co zavání Pánem Prstenů.

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama