Menu

Beasts of Prey – Preview

Při nedávnem paření theHunter: Primal se mi vybavila vzpomínka na letmé prozkoumání early access hry s dinosauří tématikou pod názvem Beasts of Prey. Tenkrát se mi to téměř dostalo do preview, ale nakonec k tomu nedošlo. Nyní nastal ten pravý čas a je mi ctí podělit se o čerstvé dojmy. Nutno podotknout, že hra dostala poslední 18tý patch, který hru hodně překopal a to nejen díky změně enginu, jenž se posunul k nové verzi Unity číslo 5. Radikálně byl také předělán kompletně celý ostrov a hráčům byl také zrestartován veškerý postup. Netvrdím, že se nenajdou lidé, kteří z toho dostali lehkou srdeční příhodu, ale právě nyní mají všichni šanci začít znova.

2015-01-05_00001

Každému trnem v oku…

Základním stavebním kamenem je zde survial element, kdy si v sand box systému prakticky sami zvolíte svůj styl hraní. Celé je to stavěné na multiplayer, což dnes není až takové překvapení. Začínáte jen s nožem a postupným shromažďováním surovin si vytváříte podmínky pro stavění. Propracujete se tak až ke stavebním konstrukcím a dojde i na moderní technologie. Díky domům, továrnám a opevnění si pak děláte zázemí a připravujete arzenál na lov. Pokud něco postavíte, tak si musíte rozmyslet zda se vyplatí takové místo obrnit a zabezpečit, či to stačí mít jen aby bylo kde hlavu složit. Proč? Dinosauři vám přece do obyváku nepolezou ne? No to opravdu ne, ale jakmile vám sídlo objeví další hráči, tak to může dopadnout všelijak. S někým možná uzavřete spojenectví a můžete si tak najít kamarády na lov a nebo se také stane, že vám v okamžiku co složíte nějakého nebezpečnějšího dinosaura vpálí kulku do zad. Spousta hráčů vás ani nepozdraví a hned vám pošlou pár nábojů za klobouk, což budete leckdy čekat a vyplatí se tak mít oči dokořán.

2014-12-10_00008

Umělá inteligence?…

Máme tu tedy mix lovu lidí a dinosaurů a mnohdy vám budou spíš dělat víc problému lidé. Vylepšena byla i AI, což bylo opravdu potřeba. Pamatuju si situaci z předchozí 17té verze, ještě na starém enginu, kdy sem byl v patách Tyranosaurovi, který o mě neměl páru, protože byl zády a celkem daleko. Hnal si to směrem k vysokému pohoří jako kdyby ho chtěl zdolat. Říkal jsem si, že to bude můj konec pokud si to rozmyslí, což mě přišlo logické. První mírné stoupání zvládnul s přehledem a vypadal odhodlaně. Pro jistotu mě napadlo zalehnou do trávy a nehýbat se. V ten moment si to již kráčel do většího stoupání o něco pomaleji a já si říkal: „Co to sakra dělá?“ Po chvíli se mu začala propadat hlava do textur země, jelikož už prakticky kráčel do strmého svahu. To mě málem odrovnalo smíchy. Ještě, že mě neslyšel, protože by se pak za břicho popadal on, až by mě trhal na kousky. Dinosaurů je zde zastoupeno sice jen pár a jejich zpracování považuji za úctyhodné. Někteří vás spatří z dálky a jdou po vás. Jiní budou dělat jakože nic. Pokud jim nešlapete do jejich osobní zóny, tak nemají moc důvodů po vás jít.

2015-01-05_00012

Kam až oko dohlédne…

Pokud srovnám změnu grafické stránky od posledního updatu je nutno zmínit, že hra se posunula od zastaralého vzhledu do modernějšího kabátu. Nový engine dělá svoje a je to vidět. Vegetace jako taková se stala pestřejší a její umístění věrohodnější. Nemůžu se ovšem zbavit dojmu, že se tentokrát šilo horkou jehlou. Palec dolů za ošklivé efekty nasvícení. Vypadá to bídně, protože jejich intenzita je značně přepálená a nejvíc si toho všimnete v noci kdy se to prostě kope s tmou dohromady a lidově řečeno to působí jak pěst na oko. Přibylo mnoho nových objektů, ať ve formě bunkrů, zákopů, strážných věží a tak podobně. Úsměvně působí situace, kdy vidíte objekt, jenž je částečně ve vzduchu díky členitému terénu. Takových se dá najít vícero. Pokud máte starší železo, tak jistě pocítíte zvýšené hardwarové nároky. Osobně na mé více, než slušné sestavě běželo nové úvodní intro v enginu hry, jenž ukazuje změny s updatem 18 v nehezkých 15 FPS. Situace byla o něco lepší, když jsem slevil z maximálního nastavení, takže se nemusíte zas tak strachovat.

2015-01-05_00017

Verdikt…

Doporučit tuto hru není snadné, ale je to moje srdeční téma a dinosaury obdivuju od útlého mládí. V tomto případě by bylo nejlepší vydat demoverzi. To se ovšem nestalo a tak nezbývá nic jiného, než vlastní úsudek. Prohlídnutím aktuálních videí z poslední verze na YouTube nic nezkazíte a budete mít bohatší představu o celé hře. Pokud autoři nepoleví a budou dřít tak jako doposud, tak si můžeme začít pomalu mnout ruce. Pro ty co se neumí rozhodnout, tak doporučím theHunter: Primal, jenž je také z podobného soudku.

Ve hře mám svobodu a spoustu zážitků, které si můžu kdykoliv zopakovat. Mission Accomplished.

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama