Menu

Herní rok 2015: Na co se těšit?

Uplynulý rok přinesl spoustu skvělých her, zajímavá oznámení i totální propadáky – hráči se zkrátka nemohli nudit. Co můžeme čekat od roku 2015? Vybrali jsme pro vás několik titulů, které určitě rozvíří vody herního průmyslu.

Dying Light

Hned koncem ledna nás čeká jedna z nejzajímavějších her tohoto roku. Ambiciózní Dying Light bude mixem parkourového pobíhání po zdevastovaném městě a krvavé zombie akce, to vše zabalené v parádní grafice. Tvůrci slibují i dramatický a filmový příběh, propracovaný vývoj postavy či velké množství vedlejšího obsahu. Hra ale bude sázet především na zmíněnou svobodu pohybu a hororovou atmosféru. Zatímco ve dne se půjde po městě pohybovat relativně beze strachu, s příchodem noci začne boj o přežití. Zda hra naplní vysoká očekávání se dozvíme 27. ledna, kdy Dying Light vychází na PC a konzole nové generace.

Evolve

Autoři kultovního Left 4 Dead se opět vrhli do vod kooperační akce a jejich produkt opět vypadá lahůdkově. Evolve nabídne souboj čtveřice hráčů – lovců proti osamocenému, jiným hráčem ovládanému monstru. Stejně jako jsou lovci rozděleni do čtyř unikátních tříd, kdy každý hráč disponuje jinými schopnostmi a vybavením, i monster bude na výběr několik, každé smrtící svým vlastním způsobem. Rozsáhlé podzimní beta testování, do kterého se zapojily tisíce hráčů, jasně ukázalo, že se z Evolve může stát král svého žánru. Akce je svižná a zábavná, grafika rozhodně vypadá k světu a tým lovců je nucen ke spolupráci, jinak rychle padne za oběť monstru nebo nepřátelsky naladěnému prostředí. Betaverzi sice ještě provázeli mírné technické obtíže a častým problémem byla nulová ochota některých hráčů bojovat týmově, i tak ale Evolve slibují parádní akční zážitek.

The Witcher 3: Wild Hunt

Jedné z nejočekávanějších her v historii jsme se původně měli dočkat již na podzim roku 2014, nakonec však došlo k přeložení na letošní únor a poměrně nedávno bylo konečné datum stanoveno na devatenáctého května. Tvůrci prý už pouze dolaďují technické problémy, jádro hry už by mělo být hotovo. Velkolepé završení herní ságy zaklínače Geralta provázejí obrovská očekávání, která tvůrci výrazně přiživili skvělými trailery, gameplay ukázkami či informací o šestnácti DLC zdarma pro všechny majitele hry. Zda opravdu přišlo jedno z nejlepších RPG všech dob budeme vědět již za necelých pět měsíců.

Batman: Arkham Knight

Jenom několik dnů po Zaklínači připlachtí do obchodů zachmuřený superhrdina Batman, kterého čeká poslední várka rozdávání kopanců a pravých háků. Rocksteady Studios pojmuli zakončení batmanovské série patřičně velkolepě, a nás tak čeká jednoznačně nejnašlapanější hra s Arkham v názvu. Kromě všech featur z předešlých dílů bude mít Batman konečně k dispozici i Batmobil, tedy ďábelsky rychlé auto s vlastnostmi tanku. Můžeme se tak těšit na pronásledování jiných vozidel, závodní minihry i bojový mód, který výrazně zredukuje počet hrdinových protivníků. Stranou by neměl stát ani příběh, který navazuje na události z Arkham City a v němž se proti Batmanovi sjednotí drtivá většina jeho odvěkých nepřátel, od Scarecrowa po Harley Quinn . Tvůrci také slibují dechberoucí vizuál a rozsáhlé herní prostředí – rozloha Gotham City pětkrát převyšuje lokace z minulých dílů série.

Dlouholetý hráč série Football Manager a fanoušek všeho, co zavání Pánem Prstenů.

Jeden komentář

  1. Kristýna Kopšová napsal:

    Na Dying Light se docela těšim, ale docela mě pobouřil ten mulťák pouze pro předplatitele nebo jenom jako dlc. Batman bude čtvrtá nuda, podle mě. Stejně, jako tři předchozí díly s autem navíc… :/

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama