Menu

Medieval Engineers – z vesmíru do středověku

České vývojářské studio Keen Software House si získalo celosvětové renomé díky Space Engineers, sandboxové budovatelské hře z vesmírného prostředí. Přestože tento úspěšný titul, kterého se prodalo více než jeden milion kopií, rozhodně nelze v současné době považovat za dokončený, rozhodli se autoři pro odvážný krok a oznámili svoje další dílo, nesoucí název Medieval Engineers.

Handmade hrad

Jak už název napovídá, z nekonečného vesmíru se přeneseme zpět na naší domovskou planetu, jež se zrovna nachází v období středověku. Tehdejší lidé dovedli nejen velmi efektivně zabíjet, ale také úspěšně hospodařit či stavět- například hrady. A přesně tuto možnost nám vývojáři chtějí v ME nabídnout. Stejně jako ve Space Engineers se ujmeme role stavitele, se kterým budeme v režimu první či třetí osoby pobíhat v otevřeném světě, plánovat, stavět či těžit suroviny. Namísto vesmírných stanic nás ale tentokrát čeká budování nedobytných tvrzí, hradů, měst, únikových cest či rozličných dungeonů. Vhod samozřejmě přijde i využívání a zdokonalování různých technologií, které můžou výrazně usnadnit stavitelovu práci. K dispozici však budou pouze ty postupy, které byly opravdu používány mezi pátým a patnáctým stoletím. Protože se hrady často stávaly cílem útoků, nebudou chybět ani obranné prvky, od úprav okolního prostředí nebo hloubení příkopů po osazování hradeb válečnými stroji.
promo_scr_20_no_logo

Lehčí i těžší

Hra opět poběží na VRAGE enginu, vylepšeném o některé prvky. Tvůrci zdůrazňují především přítomnost strukturální integrity, tedy systému, který zabrání vzniku nelogických struktur, popírajících fyzikální zákony. Z herních módů byl oznámen obligátní kreativní režim, ve kterém hráč disponuje neomezenými zásobami surovin, nesmrtelností či schopností se vznášet. Plánován je také Survival mód, kde bude výstavba náročnější, delší a bude potřeba těžit a zpracovávat suroviny. Kromě singleplayeru by měl být později přidán i online režim, jenž by se pravděpodobně nesl v duchu traileru, kde stavitel v červeném katapultem rozstřílí konkurentův hrad, který následně obsadí. Nějaký hlubší bojový zážitek se však očekávat nedá, pokud ve hře vůbec budou souboje jednotlivých stavitelů, půjde o velmi jednoduchý systém, žádné šermířské souboje jako v Kingdom Come: Deliverance.
promo_scr_17_no_logo

Medieval Engineers tak může být splněným snem každého obdivovatele středověku a zaujmout i ty hráče, kterým nesedělo sci-fi zasazení Space Engineers. Otázkou však je, jak se souběžný vývoj dvou podobných her podepíše na jejich kvalitě. Tvůrci jednoznačně proklamují, že i díky navýšení počtu zaměstnanců si s prací poradí tak, aby tvorba ME neovlivňovala ladění a vylepšování populárního SE. Naopak prý může dojít ke sdílení některých technologií, které nebyly v době tvorby Space Engineers k dispozici. Autoři samozřejmě také spoléhají na silnou komunitu, která by opět měla dostat rozličné nástroje pro tvorbu módů a rozšiřování herního obsahu. Medieval Engineers je momentálně v alfa verzi, během tohoto roku by se mělo objevit na Steamu v rámci režimu Early Acces.

Dlouholetý hráč série Football Manager a fanoušek všeho, co zavání Pánem Prstenů.

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama