Menu

Recenze DLC: Shadow of Mordor – Lord of the Hunt

Akční adventura Middle-earth: Shadow of Mordor, jedna z nejlepších her loňského roku, byla po svém vydání doplněna pouze o drobná rozšíření v podobě nových run či výzev. Koncem minulého roku bylo však konečně vypuštěno první velké DLC s název Lord of the Hunt. Vyplatí se do něj investovat?

Lord-of-the-Hunt-6

Staronová monstra

Lord of the Hunt navazuje na několik příběhových misí z původní hry, ve kterých Talion spolupracoval s trpasličím lovcem Torvinem. Do Mordoru právě dorazila pětice skřetích warchiefů, která vybočuje z řady svojí zálibou v ovládání místních bestií. Samozřejmě neuniknou Talionově zraku , a ten se tak spolu s trpaslíkem vydává po jejich stopách. Protože se celé DLC točí kolem mordorské fauny, rozhodli se tvůrci do hry přidat několik nových potvor. Konkrétně dvě. Caragath je ovšem pouze plížící se verze caragora z hlavní kampaně a obří graug, plivající kolem sebe jed, také nepůsobí dvakrát originálně. Řada přijde i na ghůly, se kterými má Talion již bohaté zkušenosti. LotH tak prakticky nepřináší nic nového. Čeká vás pět průměrně dlouhých misí, ve kterých postupně pozabíjíte všechny skřetí kapitány, většinou pomocí ovládnutí zmíněných bestií. Ani tento prvek však do soubojů nepřináší nic zábavného, stále jde jenom o nalezení skřetovi slabiny a jeho následné efektní likvidaci.

Kromě příběhových partů přihazuje DLC i několik vedlejších misí a sběratelských předmětů, které zde představuje deset částí Torvinova deníku. I po pečlivém dohrání všech side questů se však herní doba jen těžko vyšplhá přes necelé tři hodiny, což není za deset dolarů žádná sláva. Sběratele achivementů navíc nepotěší fakt, že zisk jednoho z těch nově přidaných je záležitost na několik otravných hodin. Přesto však LotH není úplně mizerným přídavkem. Pokud jste byli unešení z původní hry, svých peněz rozhodně libovat nebudete. Porcování skřetů je stále zábavné, systém Nemesis je brilantní, Mordor dýchá temnou atmosférou a hlášky trpasličího lovce dokážou pobavit.
The_Lord_of_the_Hunt_screenshot_(2)

Lord of the Hunt je tak veskrze průměrným DLC, které o několik hodin rozšiřuje původní hru, nenabízí ale nic nového a jen recykluje osvědčený koncept. Za deset dolarů jde o investici pouze pro opravdové fanoušky, kteří si užívali každý okamžik v Shadow of Mordor. Větší naděje vzbuzuje chystaný přídavek The Bright Lord, který by se měl více věnovat příběhu elfího kováře Celebrimbora. Vydání je plánováno na první polovinu tohoto roku.

Akční adventura Middle-earth: Shadow of Mordor, jedna z nejlepších her loňského roku, byla po svém vydání doplněna pouze o drobná rozšíření v podobě nových run či výzev. Koncem minulého roku bylo však konečně vypuštěno první velké DLC s název Lord of the Hunt. Vyplatí se do něj investovat? Staronová monstra Lord of the Hunt…

Shadow of Mordor: Lord of the Hunt

Délka hry - 50%
Nový obsah - 55%
Hratelnost - 70%
Příběh - 60%

59%

Hodnocení redakce

Pro zaryté fanoušky původní hry je Lord of the Hunt vítanou možností, jak si prodloužit pobyt ve Středozemi. Náročnějším hráčům ale nenabízí nic nového či zajímavého, proč by stálo za to se na pláně Mordoru vracet.

Hodnocení čtenářů: Buďte první !
59

Dlouholetý hráč série Football Manager a fanoušek všeho, co zavání Pánem Prstenů.

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama