Menu

Zoo Tycoon – Žirafy a nostalgie

Jedna z mála povedených her od společnosti Microsoft Software ve své době excelovala. Už mám po krk střílení a vyhýbání se kulkám. Chtělo by to něco klidnějšího, ale stále zábavného. Nové Tycoon simulátory jsou fajn a vypadají nádherně, ale kde na ně mám vzít? Zamířila jsem tedy ke své herní…

Zoo Tycoon

Hodnocení redakce - 9

9

manažer

Klasika pro milovníky zvířat a tycoonů. Překonejte nezvyk na starší grafiku a pořiďte si dinosaura!

Hodnocení čtenářů: Buďte první !
9

Jedna z mála povedených her od společnosti Microsoft Software ve své době excelovala.

Už mám po krk střílení a vyhýbání se kulkám. Chtělo by to něco klidnějšího, ale stále zábavného. Nové Tycoon simulátory jsou fajn a vypadají nádherně, ale kde na ně mám vzít? Zamířila jsem tedy ke své herní poličce, kde byla zaprášená a zapomenutá krabička s povědomým obrázkem slona, delfína a Tyranosaura Rexe. Zoo Tycoon, u které jsem proseděla ne jeden podvečer, když jsem se měla učit vlastivědu.

Co myslíte tím Tyranosaurem Rexem?

Jistě, že bychom se mohli věnovat základní hře, která obsahuje zvířata reálná a suchozemská. To by pak k nám do zoo ale nepřišlo tolik návštěvnáků. Lidi chtějí senzaci. Lvi a antilopy jsou fajn, ale taková Loch Nesská příšera teprve přitáhne pozornost! Ani mořský život si nenecháme ujít, při našem dnešním rozboru hratelnosti se budeme totiž věnovat Zoo Tycoon Ultimate Collection, kde výzkumy genety došly asi tak daleko jako v Jurském Parku.

zoo_mexhibit50

Býložraví dinosauři se snesou s vlky

 

Tutoriál na oko

Jak se stát majitelem zoo? Můj recept se skládá z velkého počátečního kapitálu a pak už se to nějak vyvrbí. Postupem času se učím, co je a není pro chod zoo dobré, co je populární a co bych měla zlevnit. Samozřejmě Zoo Tycoon má nějaký ten tutoriál, budiž. Mise typu „Postavte pěkný výběh“ nebo „Udělejte něco s tím, že vám lidi nepijí drahé nápoje“ vážně nutné nejsou a hádám, že je každý, alespoň malinko zkušený, hráč přehlédne a vrhne se na pravou výzvu v podobě výstavby vlastního parku od základů.

zoo-tycoon-complete-collection-screensho-2

Kosatky a pár dalších vodních živočichů je možné naučit super kouskům

 

Vlastní píseček

Prve na vás vybafne obrazovat se širokou škálou map, ve které si určitě najdete tu vaší vysněnou. I kdyby se vám ale nakonec nelíbila, pořád má Zoo Tycoon mnoho možností, jak terén a ostatní prvky upravit. Takové úpravy ovšem nejsou nic laciného, proto mě mrzí, že maximu počáteního kapitálu nesmí překročit částku 500 tisíc Dollarů. No nic, s travičkou zelenou se smíříme a jdeme si pořídit první zvíře. Při výběru musíte brát ohledy na to, jaký typ plotu vybíráte a kde se bude výběh nacházet. Některá zvířata mohou poničit slabší pletivo, nebo se cítit stísněně, když je vrázíte rovnou ke vchodu na veřejné WC. Ohrožená zvířata potřebují mnohem více pozornosti a úprav, také se možnost adoptovat ohrožený druh odemkne až později. Nezapomeňme na zaměstnance, kteří zvířata ošetřují a krmí. Každé dinosauří vejce konec konců potřebuje svého vlastního vědce.

442395-marine_001

Správný plot a správný terén

 

Návštěvníci, návštěvnice, návštěvníčata

Pokud se vašim zvířatům daří dobře, lidé budou chodit. Budou chodit, jíst, pít a trousit odpadky, Budou vystávat fronty a platit ty vaše astronomické ceny za návštěvu pavilonů. Nezapomeňte všude rozmístit odpadkové koše, protože ne nadarmo se říká „lidi jsou prasata“. Ukojte jejich přirozené potřeby a dejte jim pár laviček a stánků se suvenýry, budou v sedmém nebi. Za dobré starání nejen o návštěvníky můžete získat kde jaká ocenění a sponzorské dary a samozřejmě tolik potřebné výplaty pro údržbáře a průvodce.

Luxusně zařízený prostor pro odpočinek hostů zoo

Luxusně zařízený prostor pro odpočinek hostů zoo

Zoo Tycoon rozhodně doporučuji i přes velice předpotopní grafickou stránku. Určitě dnes existují i lepší simulátory budování zoo parků, já o nich ale nevím a tahle klasika mě o dlouhých zimních večerech nikdy nezklame.

Jen jedna další z tý spousty holek, co milujou hraní her a pivo!

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama