Menu

Activisionu se daří, nakupuje vlastní akcie a splácí půjčky

Activision Blizzard spočítal své příjmy za poslední čtvrtletí i za celý fiskální rok 2014 a jak jsme si už zvykli, měl se čím pochlubit. Jeho čistý příjem za čtvrté čtvrtletí minulého roku byl 2.21 miliardy USD a za celý rok 2014 měl příjmy na úrovni 4.81 mld. USD (loni 4.34 mld).

Novými tahouny se staly Destiny a Hearthstone, díky kterým společnost získala 40 milionů registrovaných uživatelů. 16 milionů má na svědomí Destiny, zbytek získala free to play karetní hra z Warcraft univerza.

Dohromady tyto hry Activision Blizzardu přinesly 850 mil. USD a výrazně přispěl i World of Warcraft, který měl díky vydání datadisku Warlords of Draenor opět přes 10 milionů předplatitelů. Společnost tak opět pokračovala ve zvyšování příjmů z digitálního prodeje, tvoří již 46% celkových příjmů.

Dalším dlouholetým tahounem je série Call of Duty a Activision spočítal, že od roku 2003 vygenerovala příjmy na úrovni 11 miliard USD. Není žádným překvapením, že série bude pokračovat a po hrách od Sledgehammeru a Infinity Ward přijede letos se svou CoD hrou Treyarch.

call-of-duty-advanced-warfare

Call of Duty: Advanced Warfare byla nejlépe prodávanou hrou roku 2014, třetí nejlépe prodávanou byla Destiny, která však zároveň byla nejlépe prodávanou novou IP. O nemalé příjmy se postarala Skylanders Trap Team, kterou Activision označil za nejlépe prodávanou konzolovou hru pro děti a pátou nejprodávanější celkově.

Vzhledem k finančním úspěchům a dobrých vyhlídek do budoucna se společnost rozhodla investovat  750 USD milionů do nákupu vlastních akcií a 250 USD milionů poputuje na splacení půjček.

Preferovaná platforma: PC Nejlepší hra: s přítelkyní na doktora... "Žiju pro hry a hráju, abych přežil."

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama