Menu

The Room

..Hledáte hlavolam?

Dáváte si na noc pod polštář složenou Rubikovu kostku, či si před snídaní vyndáte ježka z klece? Pokud máte podobný vztah k logickým hříčkám, tak ani nemusíte nijak výrazně přemýšlet zda-li si The Room pořídit, či ne. Právě tam nacházíte místnost v níž se vás naskytne možnost vyřešit hlavolamy v podobě menších, či větších mechanismů v různých provedeních.

2015-02-07_00001

..Rozlouknete oříšek?

Za aktuálních 4,99€ si tak na Steamu můžete pořídit tuto logickou hru. Hratelnost není nijak komplikovaná. První co vás zaujme bude záhadné zařízení ke kterému máte přístup. Porozhlédnutím po místnosti vám dojde, že to hlavní se týká pouze proniknutí do určené hádanky. Ovládání probíhá pomocí vaší myši a tak můžete při hraní klidně svačit, či telefonovat. Bacha však na drobení do klávesnice při zkoumání zařízení.

2015-02-07_00003

..Klid, nikdo vás nehoní

Hry tohoto typu mají tendenci vás tlačit kupředu. Zde si přijdou na své právě ti, jenž neradi spěchají a chtějí si u hry odpočinout a přitom si lehce škádlit šedou kůru mozkovou. Tím chci říct, že vás tu nečeká žádný časový limit, či počet tahů. Díky tomu se nebudete stresovat a můžete si klidně psát na papír poznámky ohledně kombinací různých symbolů a čísel pro otevření dalších částí zařízení. Jindy to budou například slovní hlavolamy, kdy budete potřebovat přemýšlet  s více otevřenou myslí.

2015-02-07_00007

..Máte šestý smysl?

Vizuálně vás to neurazí, ale asi ani nijak zvlášť nenadchne. Zařízení bylo zpracováno detailně a působí nadčasově. Díky tomu to často bude právě váš zrak a intuice, co vás posune dál. Feed me and I shall survive, Give me drink and I shall die. Takový text najdete na vzkazu po otevření zamčeného víka jednoho ze zařízení. V překladu to znamená něco jako: Nakrm mě a já musím žít, dej mi vodu pít a já musím umřít. Co to asi tak znamená? Na to budete muset přijít během hry. Možná vás překvapím informací, že zde se jedná o mobilní port, který však řadím mezi ty kvalitní. Ambientní hudba vám tu bude pomáhat přemýšlet a nijak neruší, což je rozhodně plus.

2015-02-07_00010

..Suma, sumárum

Pokud máte rádi trochu té výzvy, kde vás tvůrci nevedou příliš za ručičku, tak tu máte horkého kandidáta. Vytknul bych mohl ne zrovna ideální hrací dobu, která se dá při svižném hraní dohrát za zhruba hodinu. To se mi však nepodařilo na poprvé, protože jsem se tu a tam pěkně zaseknul. Neberu to jako mínus, ale plus. Pokud tedy nebudete vyloženě spěchat a při tom se vám nebude z mozku kouřit, tak vám tato hra může vydržet i dobrou hodinu a půl, či více.

..Hledáte hlavolam? Dáváte si na noc pod polštář složenou Rubikovu kostku, či si před snídaní vyndáte ježka z klece? Pokud máte podobný vztah k logickým hříčkám, tak ani nemusíte nijak výrazně přemýšlet zda-li si The Room pořídit, či ne. Právě tam nacházíte místnost v níž se vás naskytne možnost vyřešit…
Hodnocení redakce - 70%

70%

Hodnocení: 7/10 Výborná hra, která vás pohltí, svou jednoduchou hratelnosti, která však má jeden podstatný problém a tou je životnost. Pro ty větší mozky hra vydrží zhruba hodinu, což prostě není moc. S delší herní dobou bych neváhal jít o stupeň výš.

Hodnocení čtenářů: Buďte první !
70

Ve hře mám svobodu a spoustu zážitků, které si můžu kdykoliv zopakovat. Mission Accomplished.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama