Menu

Square Enix nabízí nezávislým studiím značky Gex, Fear Effect a Anachronox

Square Enix je připraveno poskytnout 3 své IP nezávislým studiím, aby efektivně využili jejich potenciál. Učiní tak prostřednictvím své „feedback platformy“ Collective.

Collective je jakási přípravka pro nezávislé vývojáře, kteří chtějí své projekty realizovat s pomocí kampaně na Indiegogo nebo Kickstarter. Přímo na Collective si žádné peníze neberou. Studio pouze představí svůj projekt komunitě a zároveň poskytne informace vydavatelství Square Enix. Vydavatelství následně posoudí důvěryhodnost studia, jeho členy a projektu a komunita vyjádří svůj názor na hru v ano / ne hlasování (je třeba mít vytvořený účet u Square Enix). Hra se pak může na Indiegogo či Kickstarter pochlubit logem „Approved (by) Square Enix Collective).

1

Oznámení o uvolnění tří IP je spojen se zprávou o úspěchu puzzle adventury Escape Goat 2, které se na Kickstarter právě podařilo vysbírat potřebnou částku. Po hrách Moon Hunters a Black The Fall tak jde již o třetí hru, která vznikne i díky podpoře Square Enix.

Japonský distributor se rozhodl svůj program podpory nezávislých vývojářů rozšířit a dává jim možnost vytvořit nové hry ze sérií Gex, Fear Effect a Anachronox. Všechny tři značky získal po pohlceni vydavatelství Eidos a sám jich nevyužívá.

GexCover

Square Enix už zveřejnilo i podmínky pro nezávislé studia. Hra nemusí být přímým pokračováním původního titulu a nemusí se ani držet stejného žánru, v tomto směru se meze nekladou. Square Enix však musí být s konceptem spokojené a bude ho sledovat i během vývoje hry a samozřejmě musí se líbit i komunitě collectible. Zajímavé jsou finanční podmínky – Square Enix si nárokuje 5% z částky sebráne pomocí crowdfundingu (Indiegogo, Kickstarter …), pokud tedy hra uspěje. Kromě toho budou hru distribuovat, za což si vezme 10% z příjmů, a dalších 10% si vezme za použití jejich značky. K vývojářům by tedy mělo dostat velmi pěkných 80%.

prodimg_600_anachronox-pc_1000266215

Preferovaná platforma: PC Nejlepší hra: s přítelkyní na doktora... "Žiju pro hry a hráju, abych přežil."

Jeden komentář

  1. TSTMS2 napsal:

    Super … Vráti se Gex i Fear Efect a já si už myslel že jsou už navždy ztracené ty hry a že už new nikdy nebudou když nebyly pokračování těch her na PS2 … ještě bych taky chtěl nějakej Remake na PS3,PS4,PSVITU – Remake Hry Od Eidos – dnes Square ernix – Remake – The Unholy Wars ps1 , či i Soul Reaver ps1, SR 2 PS2 Soul Reaver Defiance … a pak zas nic na PS3 Už Soul Reaver není .. . škoda … jo A taky bych chtěl od Square enix EIDOSU – Nějakou new COMMANDOS hru na Vitu s Online multi … atd… a i Tomb Raidra pro PS VITU , a taky by chtělo oživit TR 6 ANGEL OF DARKMESS – který výrobci nevím proč zakopaly hluboko pod zem … TR6 remake pro PS VITU by ta hra sedla jak ušitá a i ty TR LARA CROFT díly co jsou teď na ps3 a ps4 by víc sedly na Vitu než na TV – na takové mašiny mi připadá LARA CROFT ty dva díly jak jsou dost slabé – ale pro Vitu by to sedlo jak po Grafice tak po Multi a taky by se tím pomohlo Vitě v prodeji atd … Velké konzole PS4,PS3 maj svoje Tomb Raidery v Super Grafikách od TR1 ,TR2 ps1 a výš je vidět jak šla grafika hry nahoru a TR 10 PS3,PS4 mně totálně odrovnalo s tou Grafikou takovou Kvalitu od TR jsem nečekal …. ale zase se mi v TR 10 nelíbejí ty Sadisti jak chtěj zabít laru … a když včas nezmáčknete X nebo nepohnete páčkou tak uvidíte Brutální Konec což pro mně jako Velkého Fandu Tomb Raidra z psx1 dost nasralo a málem jsem tomu sadistovy dal jednu do TV … prostě já hate tohle … Horror Pro mně … a taky mně to vytočilo k nenávisti té straně co je proti Survivalist Týmu

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama