Menu

Total War: Attila – barbaři útočí

Od vydání povedeného Rome 2: Total War uplynulo pouze něco přes rok, nejslavnější strategická série však již hlásí návrat. Jak už je z názvu patrné, nový díl se bude odehrávat v neklidné době stěhování národů, kdy v Evropě řádily barbarské kmeny a především legendární hunský vojevůdce Attila. Hra bude k dispozici již v úterý sedmnáctého února, pojďme si tedy shrnout, co nás při tažení za světovou nadvládou čeká.

twa_battle_barricades_1410262954-100454653-orig

Ovládni si sám

Na výběr bude z 56 frakcí, kromě menších kmenů nechybí Západořímská a Východořímská říše a samozřejmě mocní Hunové. Startovní pozice jednotlivých národů se různí, Hunové nebudou zpočátku tak obávaní, Západořímská říše naopak startuje s obrovským územím, které se však vinou vnitřních sporů a nájezdů barbarů rychle rozpadne. Většina frakcí bude při zahájení kampaně disponovat alespoň jedním územím, deset národů však startuje bez hlavního města či ovládaného území a své državy si tak musí vydobýt. Velikost herní mapy by měla odpovídat té z Rome 2. Každá provincie disponuje jedním hlavním městem s hradbami, přičemž obléhání takového cíle bude jedinou možností, jak v boji využít techniku typu beranidel či věží. Menší osady půjdou naopak napadnout bez otravného ničení opevnění, čímž chtějí tvůrci umožnit větší variabilitu při plánování útoku.

Ohýnku plápolej

Při stěhování národů se s podmaněnými oblastmi nejednalo v rukavičkách, což se promítne i ve hře. Bude totiž možné využít ničivé síly ohně k naprostému vypálení dobyté osady, uplatnění taktiky spálené země a výrazný efekt budou mít plameny i v průběhu bitvy, kdy mohou přeskakovat z budovy na budovu či demoralizovat obránce. Zajímavou novinkou je také aplikace Chronicles ( více v nedávném článku), která hráčům umožní nahrát průběh své kampaně na společný server a následně jej sdílet s ostatními stratégy, případně komentovat a sledovat průběh jejich tažení.

700px-Attila-map-starting-positions-thumb

Oznámeno již bylo jedno DLC ( v tuto chvíli ho lze ještě získat zdarma k předobjednávce), nazvané Viking Forefathers Culture Pack. To do hry přinese trojici nových hratelných frakcí z oblasti severní Evropy. Všechny disponují specifickými jednotkami a kulturou a jejich cílem je vyrážet do úrodných jižních oblastí na loupežné nájezdy. Pokud patříte mezi kované Total War fandy, neměli byste si nechat uniknout speciální edici, která kromě hry a DLC obsahuje biografii legendárního Attily a oboustranný plakát s mapou kampaně a přehledem hratelných frakcí.

700px-TWA_SE_3DARRAY

Total War: Attila vychází na PC 17. února.

Dlouholetý hráč série Football Manager a fanoušek všeho, co zavání Pánem Prstenů.

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama