Menu

Bloodsports.TV: Moderní gladiátoři

 ..Gladiátor z budoucnosti?

Boj na život a na smrt v arénách bylo něco, co nahánělo hrůzu a budilo obdiv zároveň. Stala se z toho zábava majetných vládců a početných diváků, jenž měli největší pocit radosti, když tekla krev. Může to být příznak lidské zloby? To je diskutabilní. Jak by řekl terminátor. Lidi mají v povaze sami sebe ničit . Časy se mění a ze zábavy se stal business. Pro peníze pak dají v sázku svůj život různé typy bojových jednotek. Přes lidi, roboty, mutanty a další vzácnější exempláře.

bloodsports 2015-03-29 22-18-37-60

 ..Příprava do arény

Dostala se mi možnost přístupu do uzavřené bety těsně před vydáním plné hry. Díky tomu mi bylo povoleno podívat se na zoubek této ambiciózní řežbě. Jedná se o spin-off hry Krater: Shadows over Solside a na ní se snaží navázat. Srdcem hry můžeme označit gladiátorské zápasy za různých podmínek a pravidel s možností multiplayerové kooperace, kde se můžete postavit až pěti hráčům.

bloodsports 2015-03-29 18-07-49-75

 ..Jak se naučit bojovat?

Hra disponuje solidním tutoriálem, kde dostanete základní pokyny a rady. Občas se objeví i typy, které se můžou hodit. Vybere si obtížnost a typ hrdiny za kterého budete bojovat. Výběr je pestrý a překvapilo mě i jak obsáhlý. Záleží na vás ke kterému typu útoků se uchýlíte. Na blízko, či na dálku? Chcete investovat body do útoku, obrany, či dalších vlastností. Od toho se odvíjí vaše silně a slabé stránky. U respawnu vás zdrží nákupy a vězte, že bez nich si moc neškrtnete. Na řadu může přijít improvizace. Nemáte silnější útočné atributy, či bonusy například ve formě augmentací? Nevadí. Stačí si třeba zlepšit regeneraci zdraví a nepřátele odlákávat ze skupinky a tím si zajistit dostatek zdraví. Základní čtyři sloty pro magii si postupně vylepšujete a brzy zjistíte, že s manou máte slušný prostor pro kouzlení. Je možné, že situace se rapidně mění s vyšší obtížností. Na tu lehkou máte však opravdu celkem pohodovou hratelnost.

bloodsports 2015-03-29 18-10-32-68

..Bráním svoji raketu

K dispozici máte zhruba pět map a každá je trochu jiná. V základu se po vás očekává, že ubránítt elektrické věže s jejich zásobami před dotěrnými vlnami protivníků. Bývá jich však více, než je zdrávo. Různě namíchané typy protivníků se vždy objeví ve skupině u jednoho vstupního bodu a jejich úkol je prostý. Zlikvidovat vám věže se zásobami a tím odvrátit start vesmírné rakety, která musí alespoň čtyřikrát vzlétnou, aby se vám uznalo vítězství. Po zničení vlny by jste měli mít trochu jasno, co půjdete hned nakoupit a svoje přidělené body. Brzy můžete utržené skóre začít i odhadovat. Co mě však trochu nesedlo, tak to bylo to neustálé zběsilé tempo, kdy se už během nákupů se na vás valí další vlna a ke které se mi často podařilo dostal  se až v době kdy mi udělala slušnou škodu.

bloodsports 2015-03-29 18-23-22-74

..Jak se hraje ve více lidech?

To se mi bohužel nepodařilo zjistit. Žádné servery nebyly k dispozici a to je prosím den před vydáním. Nevím jak si to vysvětlit. Snad jen ve špatný čas na špatném místě. Z toho co jsem si zjistil, tak před pár dny se ještě dalo průměrně vyhledat kolem 5-10 serverů. V tomhle směru tedy slušně studená sprcha. Nezbývá, než doufat, že se to časem zlepší, což je pravděpodobné. Skvěle působí možnost získat u předobjednávky jedenu kopii zdarma, jenž můžete věnovat někomu s kým si pak třeba zahrajete coop. Vzhledem k tomu, že nemám nikoho s kým bych si mohl zahrát, tak mi to nebylo umožněno. I tak palec nahoru a věřím, že si tak hra najde ještě větší základnu příznivců.

bloodsports 2015-03-29 18-46-46-35

 ..Přídavná hodnota?

Hra vás bude motivovat šplhat směrem nahoru, jak už během vývoje atribut postavy, tak i celkovým skóre v žebříčku Steamu. Kapitolou samo o sobě je pak v menu položka Path of glory. Zde se nalézá strom hodností, které se vám otevírají za splněné požadavky dané výzvy. Základní skupiny obsahují dělení podle náročnosti a to: Unknown, Challenger, Notorious, Legendary, Grandmaster. Pro sběrače Steam archivementů a podobných výzev to bude jistě pohlazení na duši.

bloodsports 2015-03-29 18-47-23-86

..Oči jsou oknem do duše

Na pohled budete překvapení grafickým stylem osobitá cell-shaderová vizualizace. Má to svůj styl a kouzlo i svoje příznivce a odpůrce. Sebe vidím tak na pomezí těchto dvou skupin a můj dojem je ryze neutrální. Neurazilo mě to, ale ani nenadchlo. Výhodou budiž solidní optimalizace a nevýhodou se může stát to, že se toho stylu brzy přejíte. Zvuková stránka je standart a k tomu není moc co dodat.

bloodsports 2015-03-29 18-39-00-48

 ..Máme po bitvě?

Stojí tato hra za 9,99€, či s momentální slevou -15% za 8,49€? Cena odpovídá kvalitě a osobně bych za hru zatím víc nedal. Nedokážu plně posoudit potenciál bez pořádného testování multiplayeru. Z toho co jsem však měl možnost si zahrát mám dostatek zkušeností, abych to mohl zhodnotit i bez toho. Bloodsports si odnáší 79% a na závěr malé upozornění. Ministerstvo pařanů varuje: Hraní této hry způsobuje středně těžkou závislost.

 ..Gladiátor z budoucnosti? Boj na život a na smrt v arénách bylo něco, co nahánělo hrůzu a budilo obdiv zároveň. Stala se z toho zábava majetných vládců a početných diváků, jenž měli největší pocit radosti, když tekla krev. Může to být příznak lidské zloby? To je diskutabilní. Jak by řekl…

Playhit Recenze

Bloodsports.tv - 79%

79%

Hodnocení redakce

Stát se gladiátorem už jde i mimo TV? Ano..

Hodnocení čtenářů: 0.2 ( 1 hlasů)
79

Ve hře mám svobodu a spoustu zážitků, které si můžu kdykoliv zopakovat. Mission Accomplished.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama