Menu

Císařský ostrov: Osídlení nových oblastí

Cisarsky ostrov - raj na zemi 2015-03-23 14-41-08-52

..Kostky byly vrženy

Příběh je nastíněn následovně: Moudrý císař Omadan vládl velikému impériu. Impérium prosperovalo, přinášelo radost svým lidem a probouzelo závist Omadanových nepřátel. Po mnoha letech prosperity přišel velmi houževnatý útok císařových nepřátel. Císařští vojáci bojovali statečně, ale byli přemožení bezcitnými nepřáteli. Císař přišel s moudrým rozhodnutím a zabránil tak zániku svého lidu: Uprchl spolu s přeživšími hledat novou zem, kde by jeho impérium mohlo pokračovat. Pod rouškou tmy opustily lodě rodnou zem a vydaly se na cestu do neznáma.

Cisarsky ostrov - raj na zemi 2015-03-23 14-41-13-92

 ..Nové území, nový život?

Také vám to připadá jako nějaká pohádka ze sbírek středního východu? Mě tedy ano, ale vidím to jako plus, protože se u toho dobře odpočívá. :) Na začátku vidím jak přijíždí císařská loď k útesům nového území. Váš rádce Midian oznamuje, že jste dorazili na nový ostrov a čekají na vaše rozkazy. Omadan nerad ztrácí čas a ihned oznámí zahájení budování nové říše ještě dnes.

Cisarsky ostrov - raj na zemi 2015-03-23 14-41-41-00

 ..Bez prostředků není říše

Na stavbu si musíte suroviny a finance, jenž vám budou k dispozici po výhrách v mini hrách, jenž jsou klasického stylu spojit tři stejně vypadající symboly vedle sebe a ještě lépe pokud se podaří větší kombinace. Máme tu klasickou budovatelskou hru v jednoduchém 2D stylu, kde se tak nějak postupně dostáváte dál a impérium se rozšiřuje s vašimi výsledky.

Cisarsky ostrov - raj na zemi 2015-03-23 15-02-07-86

 ..Chcete přitvrdit?

Nemusíte hrát pouze lehkým odpočinkovým stylem, ale hra vás může obohatit i druhým modem. Ten lehký je označen před začátkem hry a vlastně i doporučen. S vysvětlivkou: Získejte zdroje pro výstavbu impéria bez časového omezení. A pak tu máme mód s názvem na čas, který je označen jako těžký. Uveden s popiskem: Bojujte s časem! Doporučeno zkušeným hráčům. Volba obtížnosti se cení, ale osobně mi vystačí mód bez času, protože přesně odpočinkovou hru si takto představuju a né se někde stresovat pod časovým limitem. Toho si užijeme dost v reálném životě ne? I tak se třeba najdou lidi co mají rádi výzvu, takže palec nahoru.

Cisarsky ostrov - raj na zemi 2015-03-23 14-41-00-10

..Budujeme říši

Samotné stavění pokud máte zapnuté vysvětlivky je více než pohodové. Vše je přehledně vysvětleno a pokud se nechcete nechat příliš vodit za ručičku tak lze tato volba kdykoliv vypnout v nastavení. Jako první věc musíte vybudovat palác pro císaře. Nečekejte však nic majestátného a milý císař si tak musí postupně zvykat na lepší podmínky nového místa. Za 50 zlaťáků tak lze vytvořit první menší domov. Platí zde nepsaný zákon, kdy jeden zlaťák rovná se jedna dlaždice. Staví se především podle toho jak se vám podaří zahrát mini hry, které se různě střídají a mírně narůstá i jejich obtížnost. Možnosti hratelnosti se postupně rozšiřují až do svého maxima.

Cisarsky ostrov - raj na zemi 2015-03-23 14-42-05-05

..Zemský ráj to na pohled

Grafika tu hraje první ligu a všechno je čarokrásně zpracováno. Barvy mají bohatou paletu a vše má punč velkorysosti. Předpokládám, že se jedná o ruční práci a díky tomu nečekejte zátěž na vaši sestavu a hrát půjde i na zaprášených počítačích. Účel hra plní a já si připadal jako rozený stavitel. Budovatelské strategie nejsou zrovna můj šálek kávy, ale zde je jádro osekáno pouze na to stavění mixované s mini hrami, což vám jistě sedne po náročném dni více, než nějaké sáhodlouhé plánovaní útoků a zoufalé shánění chybějících surovin. Jako pěkný doplněk vidím síň slávy, kde se vám během hry budou odemykat nové trofeje za plnění dalších cílů.

Cisarsky ostrov - raj na zemi 2015-03-23 14-44-42-93

..Císař stanovuje rozsudek

Pokud můžu něco vytknout, tak to bude zvláštní situace,jenž u mě nastala po zmáčknutí některých kláves během určitých herních situací, jenž zapříčinili černou obrazovku, kde byl viděn pouze kurzor se kterým se dalo hýbat. Hra se tak nedala hrát a to jsem zkoušel i hrát v okně mimo fullscreen a pak i vypnout Fraps. Měl jsem podezření, že to může způsobovat on, ale bylo to pak i bez něj. Pravděpodobně se jedná o technickou chybu a je možné, že je to pouze na mojí straně a třeba by mě pomohla reinstalace hry. Přes tuto malou výtku se dá v klidu přenést a věřím, že si hra najde své příznivce. Škoda, že herní styl není můj favorit a tak si hra odnáší poctivých 76% a fanoušci žánru si určitě nějaké to procento přidají.

..Kostky byly vrženy Příběh je nastíněn následovně: Moudrý císař Omadan vládl velikému impériu. Impérium prosperovalo, přinášelo radost svým lidem a probouzelo závist Omadanových nepřátel. Po mnoha letech prosperity přišel velmi houževnatý útok císařových nepřátel. Císařští vojáci bojovali statečně, ale byli přemožení bezcitnými nepřáteli. Císař přišel s moudrým rozhodnutím a zabránil…

Playhit Recenze

Císařský Ostrov - 76%

76%

Hodnocení redakce

Dokážete osídlit i neznáme končiny? Zde máte příležitost.

Hodnocení čtenářů: 4.78 ( 2 hlasů)
76

Ve hře mám svobodu a spoustu zážitků, které si můžu kdykoliv zopakovat. Mission Accomplished.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama