Menu

Dungeons of Aledorn zahajuje svoji Kickstarter kampaň

Nové, české indie studio? Máme. Old schoolové RPG taky. A nechybí nám ani hardcore obtížnost. Aneb Češi opět na kickstarteru. Ale abych začal od začátku, české studio Team 21 se nám pokouší připravit klasické RPG z devadesátých let, avšak za pomoci nových technologií a osvědčených metod (sami tvůrci uvádějí, že se nechali inspirovat hrami jako Might & Magic, King’s Bounty nebo klasickými stolními hrami na hrdiny).

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_The_Archer_and_Tavern_Lady

 Už víme, o čem to bude

Příběh není ničím výjimečný, Orkové asi před sto lety prohráli válku proti lidem a nyní se dříve roztroušené kmeny orku spojily a rozhodly se to lidem oplatit v podobě masivní invaze. Přičemž se do toho všeho pletou skupiny banditů a dezertérů, které obyčejným lidem ztrpčují život. Jediné co by ještě mohlo lidstvo zachránit, je skupinka dobrodruhů, které se máte ujmout právě vy.

DoA_Team21_Dungeons_of_Aledorn_battle_screens_cave_02

Ze začátku si vytvoříte čtyřčlenný tým, na výběr budete mít ze šesti povolání a sedmi ras. Tvůrci slibují do dokonalosti doladěný systém vylepšování vašich schopností a větvení do několika na sobě nezávislých kategorií.  Co se mi na hře ale opravdu líbí, je zpracování hratelnosti, pohyb po mapě a rozhovory s NPC jsou vedeny v první osobě (podobně jako v The Elder Scrolls).  Až ve chvíli, kdy narazíte na nepřítele, se pohled přenese nad vaše hrdiny, přičemž se objeví hexagonové pole, a vy převezmete roli stratéga. Také nám bylo zaručeno několik situaci, ve kterých naše rozhodnutí ovlivní zbytek hry.

Pokud si myslíte, že slovo hardcore je tady jen na ozdobu, tak se šeredně pletete. Počítejte s minimální nápovědou, nulovými ukazateli a několika možnostmi pro dokončení úkolu. Zajímavý by mohl být i systém achievementů, který bude zasahovat přímo do hry, kupříkladu: když vyhrajete dost partií kostek, budete mít ve hře víc štěstí, tudíž vyšší pravděpodobnost kritického zásahu. Za zmínku stojí i vlastní, profesionální soundtrack nebo DRM-free. Na Kickstarteru se snaží vybrat 60 000 dolarů (v přepočtu asi 1,5 milionů korun), což je docela odvážná částka na hardcore indie hru a osobně se bojím neúspěchu, i když jsou jedni z mála z této kategorie, o kterých si myslím, že mají šanci uspět.

 

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama