Menu

Návrat doby temna: Stínu neutečeš

Už nějaký ten čas uplynul od doby kdy mi bylo ctí recenzovat Snomora od Špidla.cz a moc se mi to zamlouvalo. Nyní se naskytla nová příležitost a tak jsem jí chytil za pačesy. Z názvu hry se dá indikovat jistý směr. Návrat do středověku vždy potěší a o to víc když je příběh zahalen do strašidelné atmosféry. Zní vám to jako otřepaná fráze? Dalo by se na to říct přísloví: Nechval dne před večerem. Co nás tedy čeká za 69,90 Kč nebo 2,96 €? Pojďme se tedy věci podívat na kloub.

Navrat doby temna 2015-03-01 17-58-38-45

.. Tajné síly na vzestupu?

Pověry, záhady tu byly od nepaměti a někdo jim věří a jiný ne. V situovaném městě se žije v krajních mezích mezi rozumem prostých obyvatel a čirým zlem z řad zdejšího tajemného kultu. Obyvatelstvo tu žilo poklidným životem, ale od jisté doby příchodu bratrstva se tam málokdo se cítí v bezpečí. Vzrůstá tak nedůvěra i mezi prostým lidem. Leckdo by situaci shrnul jako podivně paranoidní, ale od náhlého úmrtí krále se začínají dít podivné věci. Temné bratrstvo se svými svěřenci chtějí ovládnou město a podrobit si království. Jejich dalším záměrem se stává touha kontrolovat obyvatele a zničit i dochovanou historii v podobě památek.

Navrat doby temna 2015-03-01 19-49-41-35

.. Jaká vám připadla role?

V tomto chaosu se nachází jedna bystrá zlodějka za kterou budete hrát. Bratrstvo vás neprávem strčilo bez okolků za mříže, jelikož pro mě představujete potenciální nebezpečí a nejspíš vás veřejně prohlásili vinnou z vraždy krále. V cele se tak dlouho neohřejete i když situace nevypadala zrovna růžově a mohli jste tu shnít zaživa. Někdo vám z venku do cely vhodil uspávací prášek zabalený do plánku vězení společně se vzkazem: Marie. Musíte se ihned dostat z cely! Uspávací prášek vám pomůže se strážným. Kdo vám to vlastně pomáhá a proč? To se dozvíte vcelku brzy. Tím by se dal shrnout začátek děje, který se nedá příliš předvídat. Pro lepší pochopení souvislostí doporučuji číst i její poznámky co si vede do deníku a kam zařazuje i nalezené zprávy.

Navrat doby temna 2015-03-01 19-25-02-90

.. Čeho se tu dočkáme?

V této klikačce vás tak čeká spousta dobrodružství spolu hádankami a mistrně zvládnutými videi. Tady by bylo asi jako vozit dříví do lesa, když se zmíním a chirurgické práci ohledně grafického zpracování a vůbec systému pro kombinování předmětů. Novinkou mi byla osobní skříňka kam se uchovávali různé dílčí předměty. Využijete je díky jejich kombinaci v různých situacích. Strážný vás nehodlá pustit dovnitř místnosti jednoho domu. Z předmětů, které nasbíráte a pokud jich máte dostatek si pak vytvoříte jednotlivé části převleku, jenž z vás ve výsledku udělá rybáře. Nechybí ani takový detail jako je falešný knír, aby se jen tak někomu nepodařilo odhalit převlečenou zlodějku. Pak stačí ohlásit, že nesete ryby a strážný vás požádá o jejich položení na zem a aby jste odešel. Hned na to dodá, že to jde nahlásit a vy se tak dostanete do místnosti, kde jsou sice stále zamčené dveře, nicméně větrací šachta není jen okrasu, že? Pokud si nebudete vědět rady, tak můžete využít možnosti nápovědy, jenž vás nasměruje. Před výběrem hry si můžete nastavit i režim kde si budete muset poradit i kompletně bez ní, což vám o něco prodlouží už i tak solidně dlouhou hrací dobu.

Navrat doby temna 2015-03-01 19-26-01-61

 .. Co jsem si odnesl?

Příběh se nedá příliš předvídat a pokud hrajete tento typ her, tak vám to bude velmi často odsýpat. Obtížnost oproti Snomoru mírně klesla, což lehce zamrzí, ale co můžu s radostí potvrdit, tak je to přítomný widescreen, který mi minule chyběl. Díky němu jsem nyní měl ještě lepší přehled o situaci. Moc by se mi líbilo kdyby, alespoň pár dalších kousků dostalo widesceen patch, či re-edici, protože pár her od nich vyšlo i ve sběratelské edici. Do ní bych to tedy přidal za předpokladu, že je to možné. V podstatě nemám co vytknout a hra mě opět pohltila. Vzhledem k nižší obtížnosti a ne tak úplně dech beroucímu příběhu jako v případě Snomora však zachovám střízlivý verdikt a uděluji 80%.

Už nějaký ten čas uplynul od doby kdy mi bylo ctí recenzovat Snomora od Špidla.cz a moc se mi to zamlouvalo. Nyní se naskytla nová příležitost a tak jsem jí chytil za pačesy. Z názvu hry se dá indikovat jistý směr. Návrat do středověku vždy potěší a o to víc…

Playhit recenze

Návrat doby temna - 80%

80%

Hodnocení redakce

Může se zlodějka postavit proti temnému bratrstvu? Běžte se o tom přesvědčit.

Hodnocení čtenářů: 4.7 ( 3 hlasů)
80

Ve hře mám svobodu a spoustu zážitků, které si můžu kdykoliv zopakovat. Mission Accomplished.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama