Menu

Devět teorii: Kdo je Arkham Knight?

Nové postavy se objevují v komiksech to není taková vzácnost, ale ne každý je předurčen, aby se stal kultem. Tím je hlavní darebák v Batman: Arkham Knight, který má všechny předpoklady, aby tak učinil a stal se oficiálním charakterem ve světě DC. Rocksteady vytvořili pro hru novou postavu, Arkhamského ritíře což zní skvěle i dobře vypadá.

 Darebák nosí masku, kterou je stále těžké odstranit, a to vyvolává mnoho konspiračních teorií na jeho účet. A co když už víme kdo je ten darebák v novém obleku? V arkhamovském vesmíru „Batman“ bylo dost akcí přímo či nepřímo naznačující pravděpodobnou povahu rytíře.

Kdo přesně se může schovat za velkým jménem „Arkham Knight“? Zvažte několik možností.

Zde je 9 možností s kterými můžete souhlasit či nikoliv.

Quincy Sharp

V Arkham City se stal Sharp starostou Gothamu.

Pokud jste dostatečně opatrně prošli Arkham Asylum a našli všechny záznamy „Letopisů Arkhamu,“ víte, že Quincy Sharp je ve skutečnosti mnohem nebezpečnější, než se zdá na první pohled. Přesněji řečeno, to není o nic lepší, než darebáky které poslal do nemocnice. Některé z nich chladnokrevně ničí Sharp a tím nám dává vědět, že klinika pro maniaky, vrahy a další nebezpečné typy pro společnost řídí osoba stejného druhu.

V Arkham City se vztah mezi Batmanem a Sharpem pokazil, když Batman znemožnil veškeré šance Sharpovi na úspěšnou politickou kariéru a odhaluje se i skutečnost, že jeho spolupráci s Ligou stínů a vůdce Ras Al Gulem nebyla jen náhodou.

Nicméně, soudě podle dostupných informací, Arkham Knight je vysoký a sportovní postavy a to není typ Sharpa. Kromě toho, Sharp je sotva schopen takového sebevědomého a obezřetného přístupu, on byl vždy figurkou na šachovnici jiného velkéjo zvířete.

Ale kdo ví, možná, že má něco společného s Arkhamským ritířem. Je to stále svět superhrdinů a superpadouchů pak je možné cokoliv.

Pravděpodobnost 40%

Scarecrow

Jak víte, strašák, stejně jako Arkham Knight, bude jedním z hlavních darebáků Arkham Knight. Předpokládejme, že se spojí s novou postavou. Možná, že nová postava(Arkham Knight) je halucinace způsobená některými látkami které využívá strašák. Tato teorie má zcela nepodložené důkazy ale určitá možnost tu existuje. V kampani  uvedených na E3 a gamescom preview verze se objevila síla Strašáka tedy přesněji chemických schopností které se dostali do provozu a to v budoucnu i do  městské komunikace, podle které je možné dosáhnout své zvláštní kouzlo halucinogenu libovolně na velké plochy.

Pevná hmota halucinace?… To zní příliš neuvěřitelné i pro tuto sérii her.

Pravděpodobnost 40%

Hush

Dr. Thomas „Tommy“ Elliot byl přítel z dětství Bruce Wayne. Stává se z něj zločinec, který se zaměřuje jak na Batmana tak i na Bruce Wayne. V dětství sociopat Elliot se pokusil zabít své rodiče, aby mohl zdědit své štěstí čili bohatství. Když jeho plán selhal, částečně díky chirurgické dovednosti Bruceho otce, Dr. Thomase Wayne, Elliot dává vinu Brucemu. On se přestrojil za darebáka Hushe, jeho tvář na které se vztahuje několik obvazů je charakteristický znak pro Batmana ale i pro Bruce osobně. Vytváření složitých systémů k pomstě s chirurgickou přesností. To je Hush.

Pokud Hush je Arkham Knight, jeho touha po pomstě je více než pochopitelná. Přidejte si ho sem v dobré fyzické kondici a jeho oblíbenost střelných zbraní. A pokud to opravdu Hush je … pak očekáváme okamžik triumfu: Batman Arkham Knight vyhraje, odkryje svou masku, a pod ní je … tvář Bruce Waynea. A proč ne? Chirurgie dělá divy.

Pravděpodobnost 50%

Azrael

Jeho skutečné jméno – Michael Lane, byl nováček v policii Gotham.On činil pokání, a kněz ho pozval do speciálního křesťanského řádu, v němž Lane dělal „křižáka“ a dal mu speciální oblek a meč. To vše – v boji proti zlu v Gothamu.

Azrael ani jednou nebojoval po boku Waynea v kostýmu Batmana.

V Arkham City Gotham Azrael předpovídá hrozný osud. Ale i tam se nám to dá zjistit jen zřídka, že skutečné motivy Laneho lze jen dohadovat. Přesto Azrael také předpověděl smrt Dark Knight: podle něj zemře v plamenech spolu s jeho rodným městem. Zní to jako hrozba … nebo jako predikce událostí posledního dílu série?

Budeme-li abstrahovat od jeho slov, můžeme vidět, že to je docela schopný soupeř proti Batmanovi – on má velmi podobné schopnosti. Proč by nemohl nosit kostým jako Arkham Knight? Azrael se poprvé objevil na straně Batmana. Může mít proto velmi dobrý důvod, že se najednou obrátí proti němu?

Pravděpodobnost: 55%

Alfred

Už ho nebavili obavy a požadavky „mistra Bruce,“ Alfréd se rozhodne učit od jeho pána metody a schopnosti, jak se stát Batmanem. Po delší době se dozvíme, že má celou armádu žoldáků a tajně navrhl high-tech oblek, stejný jako kostým Batmana. Hmm. Dobrá teorie ale pravda bude určitě úplně jiná.

Pravděpodobnost: 1%

Owlman

Komiksovoy Owlman byl vytvořen jako úplný protiklad Batmana. Tento anti-Batman, a to i z hlediska přírodní historie – víme, že sovy a netopýři se evidentně nemají moc v lásce. První Owlman byl starší bratr Bruce Wayne – Thomas Wayne Jr.

Další verze tohoto charakteru jsou méně známé. V jednom vesmíru, není zločinec, ale superhrdina Owlman, ale je pravděpodobné, že nejde o tento případ. Když se bavíme o darebácích a to ve hře jako Batman v první řadě přijde na mysl právě Owlman.

Pravděpodobnost: 20%

Klon Bruce Wayne

Není to nejneuvěřitelnější možnost. Známé přece schopnosti o posledních hrách Hugo Strange je schopen hodně, včetně klonování. To už se stalo v historii Batmana- v Batman Beyond Terry McGinnis byl téměř klon Wayneho.

Navíc něco podobného by mohl způsobit Ras Al Ghul s dcerou Talii. Po událostech z Arkham City , byli nespokojeni s akcemi Batmana a jeho odmítnutí ve všech svých návrhů.

Ano, klony potřebují čas, aby se narodili a rostli. Ale jak dlouho může už klon existovat?

Pravděpodobnost: 50%

Jason Todd

Jason byl druhý Robin, ale kvůli jeho agresivnímu chování se často srazil s Batmanem. Nakonec vzpurný Robin byl zabit Jokerem … a jeho vzkříšení přišlo díky Talia al Ghul. Todd se představil v podobě Red Hood.

Todd neváha zabít ani Batmana, s využitím všech dostupných prostředků. A motivace, a obraz jeho akce opravdu připomíná  rytíře Arkhamu. Kromě toho je již dlouho známo, že Arkham Knight plánovali DLC-příběh, kde si můžete zahrát za Todda. Něco mi říká, že to není náhoda.

Pravděpodobnost: 70%

Zcela nový znak

Je pravděpodobné, že Rocksteady může sáhnout i po řešení a Arkham Knight je opravdu úplně novou postavu – a jeho oblek, a muž, který ji nosí bude pro fanoušky této série opravdovým překvapením. Ne že by nebylo překvapivé ani to kdyby to byl někdo z výše jmenovaných ale nová postava či identita chceteli by hře neuškodila ba naopak. Nakonec, řada fanoušků Arkham serie byli nadšení pro tradiční darebáky – zejména Joker. A zde by ho čekali jako nového? Joker alias Arkham Knight. Podle mě  pokud vše půjde dobře, situace se může dostat i  tam kde namísto přechodu od komiksu ve hře se Knight objeví v komiksu. Nebyl by to nejvzácnější precedent?

Pravděpodobnost: 70%

Soudě podle posledního gameplay videa sám Batman: Arkham Knight slibuje, že bude vyvrcholením všeho, co se stalo v serii a dokonce i víc než to. Ale o osobách které můžou být Arkham Knight můžeme jen spekulovat. Hlavní věc je, že Rocksteady  správně rozvíjí osobnost rytíře a nový příběh. Dejte vědět, kdo to je a proč je odhodláný nosit masku. Ať se vám to líbí, nebo ne, dobrý padouch – je nejen efektní kostým ale taky jeho nezapomenutelná řeč.

 

 

Preferovaná platforma: PC Nejlepší hra: s přítelkyní na doktora... "Žiju pro hry a hráju, abych přežil."

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama