Menu

Mezi Světy: Útěk z reality

..Co na nás čeká?

Klasická hledací hra s mnoha logickými mechanismy. Přichází směsice napínavého příběhu s dlouhým herním zážitkem a samozřejmě v českém dabingu. Do toho se vkládají zábavné minihry, jenž vám budou masírovat šedou kůru mozkovou. To vše máte zabaleno do krásně zpracované kreslené grafiky. Nyní jedná o ještě více propracovanou formu, která si bude pohrávat s vašimi smysly.

Mezi svety 2015-04-06 09-06-08-46..Jak se dostat mezi světy?

Již po startu se objeví mírně znepokojivé okolnosti, jenž vám odhalí vzkaz a vaše vnitřní myšlenky: “Prosím, přijeď mě navštívit co nejdřív. Objevili jsme s doktorem Tomským něco úžasného. Něco, co by mohlo změnit celý svět.“ To byla zřejmě její poslední slova, která stihla před svým nenadálým zmizením má sestra napsat. Kam zmizela? Co se jí stalo? Tyto otázky si nyní kladu i já. Snad se mi ji podaří najít dřív, než bude pozdě…

Mezi svety 2015-04-06 09-09-28-12..Tady něco nehraje

Po naléhavém úvodu se dostáváte do úsměvné situace, kdy máte u schodů probudit utahaného majordoma, jenž pravděpodobně vyčkává na váš příchod. Okomentujete to slovy, že pokud to neuděláte, tak by jste strávili noc venku, což by byla pravda. Brzy seženete pírko. A přejetím přes nos ho to jen lehce rozhodí a dále si klidně pospává. Jakmile se dostanete ke zvonku, tak vás jistě napadne jeho účel. Pak se dozvídáte, že Markétu posledních pár dní neviděl, což vám rozhodně na náladě nepřidá. Po vstupu do sídla se stanete svědky několika podivných okolností, jako například její nepřítomnost ve vlastní studovně, kde dokázala strávit spoustu času.

Mezi svety 2015-04-06 09-32-25-33..Přijdete věcem na kloub?

Během zamotaného příběhu, jenž mě částečně připomněl vynikajícího Snomora jsem si všimnul příjemné změny. U hledacích miniher můžete přepnout do hádanku, jenž vám zpřístupní puzzle, které jsou o něco jednoduššího rázu. Oceňuji tuto možnost vzhledem k tomu, že nyní jsou například hledací minihry obohaceny o vlastní mechanismy kdy například pokud máte najít smažené vajíčko, tak ho nenajdete. Avšak za pomocí nalezených předmětů typu: pánvička, vajíčko, sirky, vařič a jejich kombinace pak potřebný předmět vytvoříte. Některé věci budete, ale prvně muset nalézt, jelikož můžou být něčím zakrýte a nebo přímo zamčené. To pak chce najít i klíč. Pokud však nebudete vědět jak dál, tak máte k dispozici samozřejmě i nápovědu. Záleží jakou si zvolíte počáteční obtížnost. Doporučuji jí používat jen jako krajní řešení, protože nejlepší pocit budete mít, když příjdete věcem na kloub sami. Nevím jak to vývojáři dělají, ale vše je opět promyšleno a logicky to do sebe zapadá i když se jedná velmi neobvyklé zařízení, či předměty. Nejsou tu jen hledací minihry, ale také další typy hlavolamů. Některé mě i pěknou chvíli zdržely za což musím projevit vděk. Z běžných situací uvedu například tuto: Deník na kterém je umístěný čiperný mechanický brouk vám rád useká prsty a tím nedovolí otevřít deník. S pomocí magnetu si však poradíte. Markéta si dělala poznámky a postupně do něj ukládáte nalezené zprávy.

Mezi svety 2015-04-06 10-28-05-82..Kde to seženu?

V trafikách a některých obchodech na vás čeká nový titul od českého herního vydavatele Špidla Data Processing a budete mít hezký pohled na instalační disk vzhledově pěknou pošetku se hrou Mezi Světy. Je tu i možnost na nic nečekat a hru si zakoupit online přímo ze stránek, či si alespoň zahrát krátkou časově omezenou ukázku, jenž vás případně přesvědčí ke koupi plné neomezené verze.

Mezi svety 2015-04-06 10-12-07-46..Co výsledný dojem?

Hra má velmi zvláštní atmosféru a nově to prohloubí zvýrazněné speciální efekty. Tato možnost je však vypnutelná, což je vlastně dobře. Ne každý to ocení a i mě to tu a tam rušilo. Protože když už něco hledáte třeba poblíž lampy, která vám svítí před nosem, tak to není zrovna příjemné. Na druhou stranu jindy tyto efekty naopak ještě více podtrhnou tajuplnou atmosféru. Vědecké pozadí kolem příběhu mě učarovalo a když se do toho přidaly nevysvětlitelné věci, tak jsem se tu a tam přistihnul jak si mě hra obtočila kolem prstu. Nezbývá než s respektem udělit 96% a dodat že k absolutnímu hodnocení tomu zabránila jen menší chybka, která vám ukáže část jednoho textu v angličtině. Možná, že si toho při hraní ani nevšimnete.

..Co na nás čeká? Klasická hledací hra s mnoha logickými mechanismy. Přichází směsice napínavého příběhu s dlouhým herním zážitkem a samozřejmě v českém dabingu. Do toho se vkládají zábavné minihry, jenž vám budou masírovat šedou kůru mozkovou. To vše máte zabaleno do krásně zpracované kreslené grafiky. Nyní jedná o ještě…

PLAYHIT RECENZE

Mezi Světy - 96%

96%

Hodnocení redakce

Vědecké pozadí kolem příběhu mě učarovalo a když se do toho přidaly nevysvětlitelné věci, tak jsem se tu a tam přistihnul jak si mě hra obtočila kolem prstu. Nezbývá než s respektem udělit 96% a dodat že k absolutnímu hodnocení tomu zabránila jen menší chybka, která vám ukáže část jednoho textu v angličtině. Možná, že si toho při hraní ani nevšimnete.

Hodnocení čtenářů: Buďte první !
96

Ve hře mám svobodu a spoustu zážitků, které si můžu kdykoliv zopakovat. Mission Accomplished.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama