Menu

Microsoft uzavřel čtvrtletí se 6 miliardovým plusem

Microsoft zveřejnil svou finanční zprávu za uplynulé čtvrtletí, kde mu tržby stouply o 6% na 21,7 miliardy dolarů oproti stejnému období loňského roku, i když zisk byl o 5% nižší a to 6,6 miliardy dolarů.

Pro nás zajímavá divize počítače a herní hardware sice měli o 4% nižší tržby na 1.8 miliardách dolarů ale hrubou marži vyšší o 60% oproti stejnému čtvrtletí loňského roku a tedy vydělali 414 milionů dolarů. Je to hlavně díky sníženým nákladům na výrobu, což znamená vyšší zisk. Zřejmě hlavně díky zlevňování výroby Xboxů. Zároveň však nižší náklady znamenaly i možnost snížení ceny, kterou Microsoft aplikoval v US. Konkrétní snížení ceny Xbox One z 500 dolarů na 350 dolarů a stejně jeho bundlů snížilo tržby Xboxů o 27%, ale vyvažoval to Surface Pro 3, který je naopak dražší než Surface 2 a zvýšil své tržby o 44% a utržil 713 milionů. Xbox Live zaznamenal 32% nárůst tržeb, first party hry šly nahoru o 49%, hlavně díky Minecraftu.

Xbox prodal 1,6 milionu kusů, tedy 0.4 milionu méně než loni za stejné čtvrtletí, kdy jich tahal Titanfall. Nemáme to sice rozdělené na jednotlivé konzoly, ale Xbox One mohlo prodat okolo 1,2 milionu a Xbox360 0,4 milionu). Celkem za uplynulých 9 měsíců prodali 10,7 milionu konzolí, je to malý nárůst oproti 10.6 milion za stejnou dobu loni.

Celkově je nyní prodaných (do obchodů) kolem 13-13,5 milionů Xbox One konzolí a kolem 88-89 milionů Xbox 360 konzolí. Navzdory slabším prodejem jako konkurence je Xbox One dosud nejlépe prodávanou konzolí Microsoftu.

2

Preferovaná platforma: PC Nejlepší hra: s přítelkyní na doktora... "Žiju pro hry a hráju, abych přežil."

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama