Menu

Waking Mars: Život na rudé planetě

..Vítejte na Marsu

Kdo si myslí, že jsme ve vesmíru sami? Kdo očekává, že bude jednou život na Marsu? Na podobné otázky se dají jistě vést sáhodlouhé diskuze. Ne na všechno však existuje jasná odpověď a někdy prostě záleží, které verzi dáte přednost. Jestli se jedná o trefu do černého vám nikdo nepotvrdí, protože není dostatek důkazů. Spekulace, náznaky a teorie.

mars-pc 2015-03-19 15-31-36-31

..Rudá planeta

Waking Mars se dá částečně odhadnout, již podle názvu. Časy se mění a koncem jednadvacátého století v roce 2097 se po dlouhých spekulacích konečně nalézá život. To vám zajistí dostatek práce a nespecifikované datum případného návratu na matičku Zemi. Co se po vás může očekávat a o jakou formu života se jedná? Vaše robotická sonda 0CT0 se ztratila a vás se vyžaduje její nalezení. Při průzkumu podzemí se bohužel zhroutí průchod a vy tu zůstáváte uvězněni.

mars-pc 2015-03-19 15-32-11-16

..Bez mapy a bez naděje

Jste v roli kosmonauta Lianga a s jetpackem na zádech se vydáváte na průzkum. Nejste na vše sami a tak vám vlastně mapa a naděje k ničemu nebudou. Zaleží jen na tom co objevíte a jak se s tím vypořádáte. Rady vám poskytne Amani, která vás nenechá jen tak na holičkách a potom i počítačová inteligence A.R.T. Jak se dá očekávat, tak vcelku brzy nacházíte první formy života v podobě různých rostlin a organismů.

mars-pc 2015-03-19 17-29-18-47

..Co zasadíš, to sklidíš

Toto heslo se zde hodí jak zadnice na hrnec, jak se říká. Během postupu narazíte na zvláštní rostlinu, částečně připomínající masožravou kytku, ale nechová se nijak nepřátelsky k vám. Flóra zde pracuje velmi podobně jako na Zemi, ale je to několik změn, jenž mají svůj vlastní systém. Brzy se dostanete k podivnému sloupu ze zvláštní hmoty a po bližším zkoumání zjišťujete, že se nejspíš jedná o průchod, jenž je něčím řízen. Opodál vidíte tři podhoubí, které měla ta rostlina, jenž jste našli opodál. Vyletíte o kus dál jetpackem a máte tu zásobu semínek. Připomínají spíš velké sazenice a můžete s nimi házet. Při jejich dopadu na podhoubí vznikne okamžitá prudká reakce a během pár vteřin vzniká nová rostlina.

mars-pc 2015-03-19 17-31-56-16

..O co tu kráčí?

Máme tu komplikovaný příběh, jenž neupadá do stereotypu a pořád se něco děje. Budete si připadat jako zahradník/biolog/vědec/kosmonaut a kdoví co ještě. Bez experimentování zde objevíte jen zlomek bohatství, jenž vám prostředí nabízí. Vaše objevy A.R.T. katalogizuje a vytváří jejich biologický profil. Až mi občas přišlo líto, že to celé je zpracováno do pouhého 2D rozměru. Na druhou stranu, vám nebude tak dlouho trvat pokročit vpřed. Pozor na ostré hrany skalních útrob, jenž se rády drolí při různých situacích. Při nedostatečně rychlém reflexu vás pár takových krápníku pošle k zemi. Zajímavě vypadá zpracovaní celkového postupu na průřezu horninou. Z něj se dá odvodit jak jste zhruba došli daleko.

mars-pc 2015-03-19 17-31-50-10

..Vidím rudě?

Vizuelně se jedná o velmi přitažlivý kompromis vzhledem k hardwarovým nárokům. Nebudete tu tedy potřebovat žádnou parní sílu, aby jste si zahráli a věřím, že většina z vás bude schopná hrát plynule na plné nastavení grafických možností. Originálně máme pojaty jednotlivou živou složku hry a každá rostlina, či věc zde působí věrohodně až do té míry, že začnete sem tam dumat, zda-li se doopravdy podobné věci nedají někde na Marsu najít. Co se týká zvukové stránky, tak se jedná o standart, který mírně zvedá povedený soundtrack.

mars-pc 2015-03-19 17-29-37-89

..Probudíme Mars?

Tady není moc co řešit. Neprávem přehlížená delikatesa, jenž se snad jednou dočká kultovního statusu. Lidi se bojí toho , co je neznámé a možná je to právě tento případ. Každopádně za sebe bych tuhle hru nainstaloval do každého PC a nechal si to lidi odzkoušet a věřím, že by se našlo spousta z vás co by u toho strávili dobře investovaný čas. Hodnotím 87%.

..Vítejte na Marsu Kdo si myslí, že jsme ve vesmíru sami? Kdo očekává, že bude jednou život na Marsu? Na podobné otázky se dají jistě vést sáhodlouhé diskuze. Ne na všechno však existuje jasná odpověď a někdy prostě záleží, které verzi dáte přednost. Jestli se jedná o trefu do černého…

Playhit Recenze

Waking Mars - 87%

87%

Hodnocení redakce

Neprávem přehlížená delikatesa, jenž se snad jednou dočká kultovního statusu.

Hodnocení čtenářů: Buďte první !
87

Ve hře mám svobodu a spoustu zážitků, které si můžu kdykoliv zopakovat. Mission Accomplished.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama