Menu

Flem – Nostalgický retro vajb

Žil, byl jednou jeden národ (původem evidentně vykrádající křesťanského Adama a Evu) a ten národ proti sobě vedl zcela všední válku. Až se jednou jedna vyšší bytost rozhodla, že nastal čas pro drobnou genocidu. Otevřela dvě černé díry (nezvykle podobné očím) a vcucla většinu národa. Asi takhle by se dal popsat začátek a vlastně celý příběh hry Flem. Během interaktivní intra a současně tutorialu si osvojíte základní ovládání (které by zvládlo i šestileté dítě) a vcucne vás výše zmíněná díra.

 Flem_Spring
Otravný soundtrack

Tvůrci se snažili vytvořit typickou retro hru, ne nepřipomínající Blackhole, s grafikou něco mezi Minecraftem a Terrarii, přičemž jsou zničitelné jen některé bloky, a to pouze ve vysoké rychlosti. Co mně ale opravdu ničilo, byl pixelový soundtrack, prvních 10 minut jsem to bral jako srandu a připadal mi i docela zajímavý. Později (to když jsem začal prohrávat) asi dalších 30 minut mi přišel velmi otravný. Dále jsem to už opravdu nedával a následující tři hodiny hrál s vypnutým zvukem.

Flem_Summer
Překonávání žebříčku časů

Hra je na ovládání opravdu jednoduchá, základní pohyb “A“ “D“ doplňuje nezvyklý skok “K“. Časem získáte pojídáním bublin superschopnosti, jako je létání nebo rychlý pohyb určitým směrem, kterým se dají rozbít některé krychle. Hra je založená spíše na reflexech a načasovaní než na logice nebo čemkoli jiném. Jediným cílem je zvládnout kolo za co nejnižší čas. Což je vlastně jediný tahák, který hra má. Takže pokud nestojíte o to být mistrem světa v jednom určitém levelu, tak asi není důvod tuto hru hrát, nic jiného vám Flem opravdu nenabídne.

Flem_Fall
Doplížit se na konec levelu

Jakmile se dostanete do světa „V černé díře“, jediné, co máte udělat, je doskákat nebo se doplížit na konec levelu, kde skočíte do jakéhosi divného chomáče bíle barvy, který vás teleportuje dál. Tvůrci ovšem velmi dobře zvládli monotónnost hry, jakmile vám hra začne připadat nudná, získáte novou schopnost nebo se změní roční období. Začínáte totiž na jaře, pokračujete přes léto atd. Při změně období se vždy zatřese obrazovka a změní se barva.
Flem_Winter
Nemyslím si, že je Flem špatná hra, jen bych řekl, že čas tohoto typu her už odešel do věčných lovišť. Přesto má hra šanci, a to na mobilech (výkon už na to mají) nebo přenosných herních konzolích. Protože se u hry nedá moc dlouho vydržet, pokud vás nebaví překonávat svůj nejlepší čas nebo se stát mistrem světa v určitém levelu. Jasně, můžete argumentovat tím, že Blackhole je přece stejná a prodává se jí víc než dost. Ale Blackhole má výborný a dost chytlavý příběh s dalšími novými mechanismy. Zatímco Flem… no Flem má jen překonávání svého žebříčku časů. Své fanoušky si nejspíše najde, ale od nás dostává jen 4 z 10.

Žil, byl jednou jeden národ (původem evidentně vykrádající křesťanského Adama a Evu) a ten národ proti sobě vedl zcela všední válku. Až se jednou jedna vyšší bytost rozhodla, že nastal čas pro drobnou genocidu. Otevřela dvě černé díry (nezvykle podobné očím) a vcucla většinu národa. Asi takhle by se dal…

Playhit recenze

Flem - 40%

40%

Hodnocení redakce

Flem má jen překonávání svého žebříčku časů. Proto tahle hra patří spíš na mobily. Své fanoušky si nejspíše najde, ale od nás dostává jen 4 z 10.

Hodnocení čtenářů: Buďte první !
40

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama