Menu

Stealth Bastard – Stíny jako zbraň

..Stíny jako zbraň

Bez nějakého velkého vysvětlování se dozvídáte pouze střípky informací, jenž dávají tušit, že zde se nějaký spletitý příběh konat nebude. Vžijete se do postavy malého špióna, jenž vypadá jako malý bráška Sama Fishera. Narozdíl od něj má velkou vůli a chuť se zdokonalovat a jeho vášní je probíhat složité výukové mapy. Zde si buduje svoji fyzičku a další vlastnosti, které potřebuje každý seriózní agent. Využívá stínů jako svou zbraň a má přehled o prostředí díky speciálním brýlím, jenž mu umožní vidět za každé situace.

StealthBastard[Steam] 2015-06-06 19-13-06-15

 ..Kupředu .. Levá, pravá..

Základní hratelnost spočívá v tom naučit se reagovat na aktualní prostředí ve kterém se nacházíte. 2D obrazovky které bývají často z větší části zahaleny tmou a potupně je prozkoumáváte. Agent zvládá skákat, krčit se nebo třeba zachytávat se za okraje hran. Tlačí vás čas pokud chcete uspět oproti ostatním hráčům na Steamu, protože se vám ukládají různé statistiky do celkové databáze hráčů. Do cesty se vám postaví celá řada nástrah. Od laserů, rotujících ostří, spínačů, hackovatelných terminálů, kamer, či napevno uzavíratelných dveří na tlačítko. Občas budete posunovat bedny někdy se díky nim i krýt. Pár dalších věcí vás možná překvapí. Uvidíte sami. Oceňuji možnost kdykoliv restartovat level pouhým zmáčknutím klávesy R.

StealthBastard[Steam] 2015-06-06 19-13-41-78

..Není tu dostatek levelů?

Ale je. Čeká vás jich kolem 80ti a to nezmiňuji uživatelské úrovně, které vytvářeli sami hráči. Nemusím připomínat, že často nasadí lat’ku opravdu vysoko a pár levelů prostě nejspíše nedokončíte. Kolikrát mě vytočilo, jak jsem nedokázal reagovat na rychlý sled událostí. V podstatě od základního tréninku se přesunete do jakési továrny na klony, které má prakticky stejný účel a to udělat z vás super agenta. Tahle hra kombinuje potřebu spěchat a zároveň se soustředit. Jako odpočinkovou hru to rozhodně nezkoušejte. Obtížnost se postupně jeví jako nelidská a občas nebudete, tak úplně vědět co máte dělat. To lehce zamrzí už jen proto že se jedná pouze o 2D pohled. Jistě si budete chválit možnost přeskočení úrovně jenž bývá k dispozici. Do hry je pak také zabudován editor úrovní, který vám může poskytnout vytvoření vlastních map na míru.

StealthBastard[Steam] 2015-06-06 20-07-56-75

..Podobný jako vejce vejci

Design levelů vám může časem přijít stereotypní. Věčná tma působí až depresivně. Doporučuji Stealth Bastard hrát spíše navečer, či v noci. Pak to má zajímavější nádech. Grafická stránka je hodně krokem zpět. Leckdo by mohl hádat, že je to nějaká konverze hry z klasických videoher na televizi a ani bych se mu nedivil. Beru to jako klad i zápor, protože si s tím hra tak nějak vystačí. Stejně se však trochu divím, že tvůrci zvolili takový nepříliš atraktivní vzhled, ale asi jim to díky tomu nedalo tolik práce a mohli se více soustředit na samotnou hratelnost a přinést více levelů. Co však nepůsobí dobře je nemožnost změnit rozlišení. Hra buď může běžet v okno, či fullscreen. Co se týká audia, tak zde musím chválit, protože autoři očividně odvedli dobrou práci.

StealthBastard[Steam] 2015-06-06 20-08-13-29

..Test Complete

Jak to všechno zhodnotit? Pro milovníky těžkých her typu Super Meetboy nebo Blackhole mohu v klidu doporučit. Pro ty co nemají pevné nervy a vůli, tak raději ruce pryč. Během hraní jsem umíral velmi často, až jsem to začal brát jako přirozenou část hratelnosti. To jistě není záměr autorů, ale čistě moje nedokonalé ovládání agenta. Hra bývá velmi levná a často skoro zadarmo, když jsou akce na Steamu. Někdy bývá i součástí různých kolekcí her. V deluxe edici, či po zakoupení DLC Testing Chambers dostanete další speciální další úrovně, které opět prověří vaši schopnost projít skrz těžké úrovně. Po menším zvážení pro a proti nechávám hodnoceni na 65%.

..Stíny jako zbraň Bez nějakého velkého vysvětlování se dozvídáte pouze střípky informací, jenž dávají tušit, že zde se nějaký spletitý příběh konat nebude. Vžijete se do postavy malého špióna, jenž vypadá jako malý bráška Sama Fishera. Narozdíl od něj má velkou vůli a chuť se zdokonalovat a jeho vášní je…

Playhit recenze

Stealth Bastard - 65%

65%

Hodnocení redakce

Pro milovníky těžkých her typu Super Meetboy nebo Blackhole mohu v klidu doporučit. Pro ty co nemají pevné nervy a vůli, tak raději ruce pryč.

Hodnocení čtenářů: Buďte první !
65

Ve hře mám svobodu a spoustu zážitků, které si můžu kdykoliv zopakovat. Mission Accomplished.

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama