Menu

Lara Croft and the Guardian of Light: Nové 2D dobrodružství

..Odkud jí známe?

Představovat pařanům Laru Croft by bylo asi jako nosit dříví do lesa a tak to vynechám. Crystal Dynamix vytvořili odbočku ze série. Její nové dobrodružství vám možná položí otázku.“To jí to pořád stojí za to, aby riskovala svůj život pro pár cenností?“ Myslím, že Lara to má prostě v krvi a nic jí nezastaví. Snad jen věk a nebo nedej bože nemoc. Stále mám však pocit jakoby nám ani nestárla, což až tak nevadí, protože komu by se chtělo sledovat povadlou postavu nějaké staré archeoložky celou hru? No.. Nehlaste se všichni.

lcgol 2015-07-04 15-01-50-00

 ..Zpátky za dobrodružstvím

Její poslední díly v sérii typu Anniversary, či Underworld byly velmi pěknou vzpomínkou na staré časy a sérii dle mého skromného názoru ostudu rozhodně nedělají. To není v dnešní době divokých kvalitativních propadů her až tak samozřejmé jak by si kde kdo rád myslel. Poslední díl který se prostě a jednoduše pojmenoval jen Tomb Raider, vnesl do série čerstvý vánek originality a nadhledu. Trochu bokem asi ne každý zaregistroval, že se Lara nechala ukecat i do dílu z 2D pohledu s vlastními zákonitostmi. Pokud míváte občas problémy orientovat se v 3D prostoru a hledáním řešení u často pikantních rébusů, tak nyní máte vše hezky viděno z vrchu a nic vám neuteče. Stojí Guardian of Light tedy za to? To si hned povíme.

lcgol 2015-07-19 09-44-04-50

..Změna je život

Většina her to měla opačně. Z 2D původního dílu, či více částí vznikly později 3D pokračování. Zdravím tím Duka a třeba Wormse. Lara Croft tu byla vždy ve 3D a to již někdy od půlky devadesátých let, což je sakra oldschool doba. Princip se tedy moc nemění. Stále mě čekalo dobrodružství kdy svými dvěma pistolemi s nekonečno nábojů a vystřelovacím hákem hledám postup vpřed. Občas rozbiji nějakou tu vázu a sbírám drahokamy, náboje nebo lékárny. Přibyla možnost házet odpalovací nálože, které se skvěle hodí na eliminaci příchozích nepřátel. Některé předměty typu větších kulatých kamenů lze valit a celkem jsem koukal jakou má Lara sílu. Až to působí trochu divně, když vidíte tu hubenou archeoložku, jak před sebou vláčí možná i tunový kámen. Ale což, na realitu se tu zas až tak nekouká, protože to bych musel vyčíst i nekonečno nábojů v pistolích a pár dalších drobností. To jenom na okraj, jak se věci mají.

lcgol 2015-07-19 09-28-16-70

..Čekají nás posily?

Svým způsobem se dáte dohromady s mayským domorodcem, který si říká Totec a má zálibu ve vrhání kopí. Je na vás zda-li si vyberete hrát za něj, či za Laru. Kromě základních funkcí typu u Lary lano a u něj kopí se zas až tak neliší, protože oba mohou používat i střelně zbraně bez omezení. Tenhle domorodec má však i jednu další výhodu v podobě štítu jímž může odrážet střeli ať už z pastí nebo přímo odrážet střelbu nepřátel. Pravá zábava nastává v coopu kdy můžete hrát s kámošem a doplňovat se. Jako první příklad je tu možnost, že dá štít nad hlavu a může tak udělat Laře vyšší pozici k tomu se někam vyškrábat. Řekněme, že ten kdo hraje hraje za něj a hodí mě kopí do sloupu o podál a já díky tomu na zapíchnuté kopí mohu vyskočit a z něj se již výskokem dostanu na plošinu kde je třeba díl ze skládačky potřebné k dalšímu postupu. Pak mu hodím dolu lano po kterém se zase on vyšplhá nahoru. Zkrátka bez spolupráce nejsou koláče.

lcgol 2015-07-19 09-41-47-38

..Ortel

Vezmu-li v potaz slušné grafické zpracování a pohodovou hratelnost, která exceluje v coopu u multiplayeru, tak si uvědomuji jak tahle hra umí zaujmout. Pro fandy série tu není co řešit a doporučím jim to všemi deseti. Paradoxně pro nováčky i když málokdo ještě nic ze série nehrál nebo alespoň nezkusil, tak si myslím, že začít právě tímto dílem je to úplně ideální. Někdy jsou třeba rychlejší reflexy a budete nadávat na určité věci, které vám tvůrci přichystali. Pokud ale máte rádi výzvu, tak doporučuji začít hrát rovnou s někým koho znáte a užít si hru mnohem více, než když to hrajete sám za sebe. Délka hry je nadstandartní a zabere dost času na pokoření, takže se rozhodně nemusíte bát, že to dohrajete dříve, než by se slušelo. Trochu sem tam zazlobí kamera a to především v coopu, ale není to nic zásadního. Napálím tomu 92% jen díky tomu, že 3D je přeci jen 3D a také, že stará dobrá těžší obtížnost tu chybí.

..Odkud jí známe? Představovat pařanům Laru Croft by bylo asi jako nosit dříví do lesa a tak to vynechám. Crystal Dynamix vytvořili odbočku ze série. Její nové dobrodružství vám možná položí otázku."To jí to pořád stojí za to, aby riskovala svůj život pro pár cenností?" Myslím, že Lara to má…

Playhit recenze

Lara Croft and the Guardian of Light - 92%

92%

Hodnocení redakce

Pro fandy série tu není co řešit a doporučím jim to všemi deseti. Paradoxně pro nováčky i když málokdo ještě nic ze série nehrál nebo alespoň nezkusil, tak si myslím, že začít právě tímto dílem je to úplně ideální.

Hodnocení čtenářů: Buďte první !
92

Ve hře mám svobodu a spoustu zážitků, které si můžu kdykoliv zopakovat. Mission Accomplished.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama