Menu

Rocket League – Jezdíme za míčem

..Zelená je tráva?

Fotbal to je hra. A ten míč kulatý góly rozdává. Asi tak nějak zní známý fotbalový slogan, který tu a tam uslyšíte pokud se alespoň trochu o fotbal zajímáte. Do podoby PC a konzolových her nás již tradičně spoustu let vrací nové a nové ročníky FIFA a PES série. Komu se fotbal libí jen částečně a shází mu tam více akce, tak tu leží velmi zajímavá alternativa. Relativně neznámé studio Psyonix nám přivedlo variantu na fotbal zkříženou bláznivým nápadem, který by jen tak někdo neriskoval realizovat a předem ho odsoudil jako neperspektivní. Jak moc se tento předpokládaný odhad vyplnil se již brzy dozvíte v následujících dojmech.

RocketLeague 2015-07-25 14-22-15-16

..Přihrávky za jízdy?

Samotný nápad fotbalu se speciálně upravenými auty ve velkých na míru vytvořených arénách vás minimálně nahlodá s otázkou: Jak se to může vůbec hrát? Věřte, že výsledný dojem je víceméně překvapující. Hra je tedy ve 3D, kdy je velký míč usazen do středu pole a ve stejné vzdálenosti od něj jste na jedné straně vy a na druhé váš soupeř v případě, že hrajete duel. Auto vidíte z pohledu třetí osoby a i pře pocit, že se to bude hrát snadněji než s fotbalisty vás brzo vyvede z omylu prvotní minuty hraní. Zapomeňte v tomto případě na pomoc brankáře a nějaké typické fotbalové pravidla typu ofsajd a nebo přestřelení herního pole. Tady jde jen o to dostat míč do brány na soupeřově straně. Míč skáče nemotorně a auto máte plně pod svou kontrolou. Chce to cvik a kolikrát jsem měl chuť hodit klávesnici do kouta. Hře sedí arkádové pojetí, ale trochu bych uvítal sníženou reakci auta, protože se mi vícekrát stalo, že jsem proste zatočil jinak, než jsem očekával.

RocketLeague 2015-07-25 14-22-07-43

..Kde se to hraje a s kým?

Prostředí arén je originální a velmi podtrhuje zábavnost a originálnost celku. Arény nemají typický tvar fotbalových hřišť. Nejsou zde rohy, ale zaoblené rohy. Proč? Jelikož místo čar značících typické krajnice tu máme nájezdy na stěny díky kterým můžete najíždět na boky arény a využívat tak skoků, manévrů a vůbec různých triků jak zmást protihráče, či se jen zmocnit míče. Nelze si tu na moment stopnout míč, protože auto zkrátka nemá nohy jako lidi, což vám pak nedá oddech ani na chvíli. Ve fotbalu typu FIFA jste si mohli v klidu nastavit směr a sílu výkopu a autu, ale zde nic takového prostě není. Za koho to tedy hrajete? Na výběr máte několik typů upravených aut. Triky které můžete používat jsou typu zrychleni pomocí boosterů, které můžete sbírat přímo na hřišti. Auta umí i skákat a díky tomu se dají dělat různétriky typu přemety a otočky.

RocketLeague 2015-07-25 14-20-13-71

..Sám nebo s někým?

Tuto otázku si brzo sami vyjasníte. Tato hra vyniká především ve hře více hráčů kde si zajistíte plnohodnotný zážitek z hraní. Máme tu více módů hry a do hry se tak dostává spousta zábavy a chaosu u kterého se budete často cítit jako tenkrát v dětských letech, když jste si hráli s modely autíček. Singleplayer tu je jaksi spíše do počtu a AI počítačových soupeřů je hodně omezená. Na druhou stranu je dobře, že to tak je protože pokud narazíte častěji na ostřílené hráče v multiplayeru, tak se může stát, že několikrát po sobě prohrajete a budete ještě rádi, že můžete zvítězit alespoň ve hře proti počítači. Ta pravá nefalšovaná zábava však přichází pokud máte to štěstí a zahrajete si s lidmi které přímo znáte a můžete s nimi komunikovat i přes mikrofon. Tahle hra se jistě brzy stane novým standardem pro LAN párty a doufám, že to tak bude a nebude se věčně dřepět u CSka, či COD, které už spousta lidí hraje jen ze setrvačnosti a znuděnosti.

RocketLeague 2015-07-25 14-18-38-71

..Tak mi to teda nandej

Rocket League je velmi zábavný titul, který se může pyšnit i pěknou grafikou díky Unreal 3 enginu, který již brzy odejde do důchodu díky svému nástupci, který již přebírá místo na trůnu. I takové detaily typu skandující hlediště vám pak při gólu zvedne náladu a budete mít chuť trefit se do brány hned znovu. Připočteme-li i nečekaný tah vývojářů a cross-platformním hraním díky kterému se po čase opět budete moct utkat i s hráči z konzolové verze na PS4, tak můžete vidět jak se jim to může hrát na jejich gamepadech proti vaší klávesnici. Stále více mě to však táhne k tomu si gamepad konečně pořídit a několikrát jsem tak téměř již učinil. Na závěr bych rád poděkoval kámošovi za představení hry a kdybych měl více sportovního ducha v žilách asi bych se konečně u nějaké hry přiblížil a absolutnímu hodnocení. Za mě tedy 93%.

..Zelená je tráva? Fotbal to je hra. A ten míč kulatý góly rozdává. Asi tak nějak zní známý fotbalový slogan, který tu a tam uslyšíte pokud se alespoň trochu o fotbal zajímáte. Do podoby PC a konzolových her nás již tradičně spoustu let vrací nové a nové ročníky FIFA a…

Playhit Recenze

Rocket League - 95%

95%

Hodnocení redakce

Takové detaily typu skandující hlediště vám pak při gólu zvedne náladu a budete mít chuť trefit se do brány hned znovu.

Hodnocení čtenářů: 4.9 ( 1 hlasů)
95

Ve hře mám svobodu a spoustu zážitků, které si můžu kdykoliv zopakovat. Mission Accomplished.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama