Menu

Snuggle Truck – Převozník do zoo

..Něco zábavného?

Tipuji, že většina z vás již kdysi zavítala do zoologické zahrady, aby se podívala na zvířata, která znáte především z TV. Otázkou je kdo zajistil jejich přepravu do zoo? Neberte úlohu pytláka a zkuste si spíše pozitivně říct, jak budete zachraňovat životy tím, že je ve zdraví převezete do zoo ve své nákladním voze s korbou. Ze spousty důvodu máte na spěch a tento úkol i když jednoduše zní, tak vám dá hodně zodpovědnosti. Vývojáři tímto stylem zhotovili indie titul Snuggle Truck, který je již nějakou dobu v oběhu. Nabral jsem tedy pár zvířat a vyrazil na cestu.

Snuggle Truck 2015-07-10 08-51-51-65

..Jak být uznávaným zoo dopravcem?

Základní premisou hry je tedy doručit všechny naskladněné zvířata jako řidič nákladního vozu. Zpracovaní bylo vytvořeno ve 2D, což dává hře jednoduché ovládání pouze za pomocí WASD kláves a dostatečný přehled nad situací. Začínáte již s naloženým vozem ve kterém se na korbě nacházejí různé druhy zvířat. Máte různý počet zvířat a většinou je jich plná korba. Váš zaměstnavatel vám nedokázal zařídit nákladní vůz s plachtou, takže musíte dávat pozor abyste nevyklopili některé zvířata po cestě díky fyzice, jenž na vůz působí během jízdy terénem. Cesta vede přes různé nerovnosti, kameny, kopce a sjezdy z výšky a občas i skoky přes díry,či propasti. V určitých místech na radaru uvidíte značku s ježkem co si říká Fuzzy. V tomto místě vás vždy zradí a samovolně vyskočí z vozu a chce být opět na svobodě. To jsem mu však většinou zarazil tím, že lehce zpomalím a jeho plachtění vzduchem skončí opět na korbě. To ho však úplně neodradí a většinou to opět po chvíli zkusí znova. Holt pocit svobody je asi k nezaplacení.

Snuggle Truck 2015-07-10 09-26-13-53

 ..Požadavky pro ocenění

Podle toho jak rychle se dostanete do cíle vám bude dle času uděleno ocenění. Máte uveden i minimální počet zvířat, která musíte přivést. Uvedu-li příklad jak se udělují oceněni, tak první oblast na lehkou obtížnost je následující.

  • Na bronzovou medaili stačí přivést 1 zvíře pod 48 sekund.
  • Na stříbrnou medaili stačí přivést 5 zvířat pod 40 sekund.
  • Na zlatou medaili stačí přivést 7 zvířat pod 30 sekund.
  • Pro ocenění medaile za převoz stačí dovést 9 zvířat bez časového omezení.
  • Vyznamenání za rychlost se uděluje za převoz alespoň 1 zvířete pod 26 sekund.

Kolikrát jsem se dobře pobavil, když mi při výskoku vozu vyletělo zvíře z korby. Nemusí se to stát když mírně zpomalíte před nájezdem, či budete balancovat ve vzduchu pomocí šipek. To zapříčiní, že se vůz usměrní a nebude vám ohrožovat náklad. Občas dostanete možnost zrychlení za pomocí tryskového motoru, kdy vám to udělá z jízdy skoro až raketu. Není se však čeho bát, protože korba dostane v této fázi síť přes korbu a zvěřinec si tak může v klidu vegetovat i v případech kdyby se bez sítě většina z nich proletěla vzduchem. Také se mi parkrát stalo, že jsem najel na sud s TNT. Co to asi udělalo si umíte domyslet.

Snuggle Truck 2015-07-10 09-26-58-47

..Má to víc, než se zdá?

Grafická stránka se vydařila a ke hře sedí. Zvukově to taky není k zahození a hratelnost je pekelně zábavná. Mnohem víc hru vždy ocením, když tu mám návštěvu a můžeme se střídat v pokusech o splnění co nejlepších výsledků. A co se mi na hře moc nezamlouvá? Jsou to spíše drobnosti. Zvířata po vyklopení z korby by mohla mít lepší fyzikální model, protože to pak vypadá jako převoz plyšáků z hračkářství. Občas vás zaskočí zákeřná místa, ale to k tomu asi patří. Na plný tu časem uděláte spíše více škody než užitku a i když to vypadá, že to teď můžete pořádně rozjet, tak vás to může stát díky třeba náhlému kamenu na cestě, že vaši zvířecí pasažéři si hezky zalétají vzduchem, či skonči hned pod kolem vozu. Jak by to vypadalo? Kdo by čekal krev a utržené kusy masa toho musím bohužel zklamat, protože se hra soustředí spíše na mladší hráče. Abych to shrnul, tak hra nemá téměř hluchá místa a když připočtu ještě nezmínění editor tratí, jenž vám přinese občas úplně šílené tratě přímo od dalších hráčů pro hráče + možnost porovnání svých výsledků časů s databází na steamu de vidíte ty nejlepší, tak hře napálím 95%.

..Něco zábavného? Tipuji, že většina z vás již kdysi zavítala do zoologické zahrady, aby se podívala na zvířata, která znáte především z TV. Otázkou je kdo zajistil jejich přepravu do zoo? Neberte úlohu pytláka a zkuste si spíše pozitivně říct, jak budete zachraňovat životy tím, že je ve zdraví převezete…

Playhit Recenze

Snuggle Truck - 95%

95%

Hodnocení redakce

Grafická stránka se vydařila a ke hře sedí. Zvukově to taky není k zahození a hratelnost je pekelně zábavná.

Hodnocení čtenářů: Buďte první !
95

Ve hře mám svobodu a spoustu zážitků, které si můžu kdykoliv zopakovat. Mission Accomplished.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama