Menu

Shadow Warrior: Lo Wangův návrat

..You no mess with Lo Wang!

Navázat na předchůdce akční klasiky z roku 1997 se jevilo jako pořádný technologický skok a ono tomu ani jinak nebylo. Lo Wang se vrací jako hláškovací sympaťák. Co ho vlastně přijmulo k tomu pozvednout katanu? Lo Wang začínal jako bodygard pro Zilla Enterprises, které mělo kontrolu nad každou zásadnější výrobou v Japonsku. To každopádně vedlo ke korupci. Mistr Zilla a president Zilla Enterprise naplánoval dobýt Japonsko použitím monster z „temné strany“. Po vyřešení tohoto bordelu se však Lo Wang nemohl stáhnout do ústraní na dlouhou dobu, protože brzy dostal další úkol.

SW 2015-08-01 14-09-39-41

..Meč Nobitsura Kage

Jeho kroky vedou s nabídkou na odkoupení meče Mobitsura Kage a vzhledem k jeho minulosti si sebou vezme dva miliony dolarů. Když však majitel odmítne, tak si tím zadělal na pořádný problém. Když to nejde po dobrém, tak to půjde po zlém. Nejen, že si pro něj pokusíte dojít znovu nyní již krvavou cestou, ale zjišťujete, že rozhodně nejste sami kdo po něm prahne tak moc, že také vraždí. Nebudu vám lhát, když se mi vybaví klasické béčkové příběhy japonské produkce z TV. To však rozhodně není na škodu a spíš to zvyšuje celkovou atraktivitu. Příběh je pěkně vrstvený s řadou renderovaných videí.

SW 2015-08-01 14-10-16-42

..Co se změnilo?

Neuvedl jsem pro případné nováčky oč tu vlastně běží. Máme tu pokračování klasické 3D akce z rodiny build enginu na kterém běžel Duke Nukem 3D a stejné vývojáře, takže se hry mají podobný nádech. Pokračování se chytly nový autoři a vzali to pěkně od podlahy. Většina z nich bude uctívat starší oldschool 3D akce, protože to jakým stylem navázali v dnešní době na svého předchůdce se jentak nevidí. A co se jedná? No především je tu stále největší důraz na klasickou řežbu z pohledu první osoby. Lo Wang stále hláškuje. Máme tu zpět secrety různé skryté vtípky. Nově vás nejspíš překvapí možnost vylepšování zbraní a vašich schopností jenž se dělí do několika skupin. Na jejich aktivaci dojde postupně a budou se vám rozhodně hodit.

SW 2015-08-01 14-12-21-97

..Vyplatil se návrat?

Co vás zaujme bude grafická stránka, jelikož se jedná o pastvu pro oči. Velké pompézní japonské zahrady a jejich stavební styl, který představuje majestátní formu stavitelství. Ti šikmoocí lidé prostě věděli jak na to. Poháněno je to výrazně upravenou formou Unreal 3 enginu, jenž zraje jako víno až mě trochu mrzí, že jeho vládu již přebýrá jeho vlastní nástupce. Ze zbraní se vrátila celá řada exemplářů a již obyčejné porcování katanou je opravdová slast a můžete opět házet i hvězdice. Brutalita se tentokrát nikam neschovala, což velmi příjemně překvapilo. Končetiny a části těla se jednoduše krájí jako když si ráno krájíte mačetou máslo na chleba.

SW 2015-08-01 14-04-50-69

..Má to háček?

Dalo by se najít i pár záporů. Mezi ně řadí ne úplně schopnou umělou inteligenci, jenž na vás prostě tak nějak tupě nabíhá a takový styl bych ještě pochopil u Dooma, či serious Sama, ale tady mohli jít vývojáři trochu dál. Dnešní doba to plně umožňuje a to se nebavím, že i před rokem 2000 se neobjevili kousky kde vám AI nepřátel zamotala hlavu. Zdravím tím některé nepřátele z Half-Lifu, Thiefa I,II a System Shocka 2. HUD je hodně laciný a osobně bych ho nesnesl na obrazovce, protože vypadá jak namalovaný od tříletého děcka. Za možnost jeho vypnutí však nemůžu vzít tolik v potaz jeho škaredost, protože prostě jde vypnout. Oceňuji i možnost měnit si barvu zaměřovače a dalších pár drobností, které v dnešní době paradoxně chybí. Zlaté staré hry v tomto směru. Jinak hra je celkem dlouhá a na dohrání vám vydrží nějaký ten čas. Další díl série je pomalu na cestě a přibude do něj i coop mód, což se bude rozhodně hodit a trochu mi to zde chybí. Abych to shrnul, tak po krátké uvaze dávám střízlivých 78%.

 

..You no mess with Lo Wang! Navázat na předchůdce akční klasiky z roku 1997 se jevilo jako pořádný technologický skok a ono tomu ani jinak nebylo. Lo Wang se vrací jako hláškovací sympaťák. Co ho vlastně přijmulo k tomu pozvednout katanu? Lo Wang začínal jako bodygard pro Zilla Enterprises, které…

Playhit recenze

Shadow Warrior - 78%

78%

Hodnocení Redakce

Sedne vám katana do ruky? Co takhle si to zkusit!

Hodnocení čtenářů: Buďte první !
78

Ve hře mám svobodu a spoustu zážitků, které si můžu kdykoliv zopakovat. Mission Accomplished.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama