Menu

Stealth Inc 2 – Špióni nevymřeli

..Odkud je znám?

Ten pocit de-javu tu jistě zažije mnoho lidí. Proč? Možná to dělá upravený název hry. Možná je to tím, že něco někde zahledli o předchůdci, ale vlastně jej nikdy nehráli. Abych nechodil kolem horké kaše, tak vám tedy napovím. Jedná se o pokračování poněkud opomenuté 2D hry Stealth Bastard. Ta vyšla 4.října v roce 2011 na PC a jistě si našla svoje příznivce. V jakési továrně jste se tehdy v roli špióna snažili proplést mezi lasery a jinými nástrahami a jeden by řekl, že vás snad někdo podrobuje nějakému testu. Využíváte světla a stínu a slabin bezpečnostní techniky, která vám třeba umožní ve správný okamžik projít mimo dohled místní kamery,jenž bedlivě sleduje svůj prostor. Pokud jste chtěli být součástí historie, tak jste museli pilně cvičit, protože takový zápis do 10ky nejlepších časů pro každé kolo byl nastaven hráči těch nejrychlejších pařanů jaké si asi umíte představit. Žádné chyby a minimum zbytečných pohybů navíc.

game 2015-08-30 08-37-24-79

..Jaké změny čekat?

Velmi očekávanou změnou pro mě byl detailnější grafický styl bez toho TV efektu okolo, který byl v předchůdci jakýsi ošemetný a prostě to nebylo ono. Tvůrci přidali i launcher kde se dá nastavit rozlišení a ovládání. U rozlišení přibyla volba antialisingu, což potěší a u ovládání je nyní přehledněji uveden i gamepad. Ovládání bylo mírně upraveno. Do příběhu se nyní přidaly příběhové video scénky, které umožňují lépe pochopit o co tu vlastně kráčí. Tvůrci jakoby dosáhli na to, co chtěli nejspíš umožnit už v prvním díle a tady to dotáhli do konečné fáze. Hra šlape jako hodinky a co se týká změn, tak naprostá většina z nich hře jenom prospěla.

game 2015-08-30 08-33-02-78

..Kde to jsme?

Opět ve výzkumném centru, kde vás jistý vědec podrobuje svému šílenému testování. Čeká vám mnoho zkoušek a úmrtí a budete se jak bavit, tak jako šedivět a vytrhávat si poslední zbytky vlasů. Nyní budete bombardování texty častěji a vůbec do Stealth Inc 2 je zapojeno mnohem více vašich klonů, kteří ovšem nemají moc mozkových buněk, aby se dostali tak daleko jako vy. Někdy mi bylo až líto, že vám kolikrát pomůžou dostat se přes nějakou překážku, ale sami u toho naleznou svou smrt. Většinou to, ale proběhne, tak že ten moment je zahalen do stínu, takže nebudete tolik pod tlakem výčitek. Hra vás nešetří a hned v počátku budete spíš jak Alenka v králičí noře. Bez nějakých funkčních postupů budete vhozeni do víru různě fungujících testovacích místností kde si často myslíte věci typu.. „Jo teď to vezmu tudy..“ Jak se tam dostanete se však situace pozmění a váš úmysl bude zmařen. Musíte být zkrátka pánem situace a často improvizovat.

game 2015-08-30 08-46-18-99

..Přidaná hodnota?

Tvůrci nezklamali a opět zde máme editor úrovní a možnost hrát a hodnotit uživatelské úrovně. Tím se dostanete k možnosti hrát hned ty nejoblíbenější. Připravte se však na to, že spousta hráčů na vás nenechá nit suchou, což znamená, že podmínky pro zvládnutí kola bývají často velmi náročné. Někdo by mohl říct,že první hra dostala i DLC rozšíření a tady nic. Do konce roku se podle mě rozhodně zda-li nějaké bude, či ne a osobně si myslím, že to tentokrát není ani nutné a i po dohrání hry, která vám dá později nejspíš zabrat vás čekají mraky úrovní od dalších pařanů a je jen na vás jak se k nim postavíte. Co mě nejvíce překvapilo? Že pár měsíců po vydání se hra dostala tiše do těch snových vod všech pařanů, kde po vás nebudou chtít po určitý čas ani halíř a máte to k dispozici celé zdarma. Není doporučeno vyčkávání, abyste nepromarnili příležitost, tak vám zde hodím přímo odkaz.
Myslím, že 95% bude tentokrát optimálních a od maximálního hodnocení chybí hře malá propagace, která by dostala více hráčů k tomuto skvostu. Hra to není pro každého, ale pokud máte rádi výzvu, tak si užijete. A teď je čas vrátit se do testovací komory.

..Odkud je znám? Ten pocit de-javu tu jistě zažije mnoho lidí. Proč? Možná to dělá upravený název hry. Možná je to tím, že něco někde zahledli o předchůdci, ale vlastně jej nikdy nehráli. Abych nechodil kolem horké kaše, tak vám tedy napovím. Jedná se o pokračování poněkud opomenuté 2D hry…

Playhit recenze

Stealth Inc 2 - 95%

95%

Hodnocení redakce

Hra to není pro každého, ale pokud máte rádi výzvu, tak si užijete. A teď je čas vrátit se do testovací komory.

Hodnocení čtenářů: Buďte první !
95

Ve hře mám svobodu a spoustu zážitků, které si můžu kdykoliv zopakovat. Mission Accomplished.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama