Menu

The Vanishing of Ethan Carter Redux – Dojmy

..Znovu a učesaně?

Na Steam nám zamířila PC verze vylepšené verze původní hry, která po velmi solidních prodejích z minulého roku a dva měsíce po konverzi pro PS4. Vývoj se zaplatil i za cenu celkem brzkého zapomnění z hráčské strany. Proč je tu tedy vlastně Redux verze? To je dobrá otázka a kde kdo si nad tím láme hlavu nebo v tom vidí čisté rýžování peněz na hráčích, kteří si hru klidně koupí znova kvůli lepší grafice.

ETHANCARTER-WIN64-SHIPPING 2015-09-13 13-41-35-02

..Kujme železo dokud je žhavé?

Vývojáři The Astronauts nám dali vědět, že hra jako taková zůstává v podstatě identická a ten hlavní důvod byl prý v přechodu z Unreal 3 enginu na Unreal 4 engine. Z prvních dojmů, které jsem osobně ze hry získal se jedná o velmi nepatrný rozdíl, protože graficky se jedná o identický základ, jen se vylepšilo pár technologických serepečiček, kterých si jen tak nevšimnete. Připravte se na zvýšení hardwarových nároků. Za zmíňku stojí požadavek, alespoň 6 GB Ram a 64 Bitového systému Windows. Co však přiměje některé hráče si hru konečně zahrát?

ETHANCARTER-WIN64-SHIPPING 2015-09-13 13-36-42-88

..Co na to hráči?

Mezi komunitou se objevili prosby na opravu zobrazovaní scenérií, které se díky nedokonalému Unreal 3 enginu, který nebyl ještě příliš přizpůsobený ve vykreslování složitých a především rozlehlých lokací, tak docházelo k takzvanému shutteringu, kdy vám při pohybu tu a tam obraz jakoby protínají trhající se části spodní a vrchní poloviny obrazu. To je nyní opraveno. Další výtkou byla nemožnost ukládání, tam kde hráč skončil, tedy respektive automatické ukládání. Z původního dílu si to živě vybavuji, že mě to hodně iritovalo a checkpointy byly dost daleko od sebe a já tak pokud jsem nevyřešil nějakou důležitou část po nějakém čase a vzdal to, tak mě to vždy neúprosně hodilo zpět na poslední checkpoint.

ETHANCARTER-WIN64-SHIPPING 2015-09-13 13-29-22-10

..O co tu vlastně jde?

Nyní se uvědomuji, že pro případné nováčky se mi zatím nepodařilo dostat se k jádru věci o čem to je. Jedná se o velmi svobodně pojatou hru, která na vás tak bude působit v začátku, ale zjistíte, že tu také jsou mantinely i když ne tak okaté jako v jiných hrách. Dozvídáte se zajímavý a temný příběh, který nemá cenu moc zkoumat, protože to je ta největší deviza hry, kterou si užijete. Hlavní postava se vydává k jistému úkolu do překrásné části světa, kde na něj čeká spousta indicií a taky práce. Budete zkoumat důkazy a dávat dohromady jednotlivé střípky z nalezených zpráv. Do toho zazní vaše průpovídky, které mají velmi drsný a nekompromisní styl a vynikajícím způsobem vytváří unikátní depresivní podívanou. Dost řečí. The Vanishing of Ethan Carter je i o jistém způsobu sebepoznání, kdy vám ke štěstí může stačit i toulání po krajině a hledání vlastní postaty života. Tak vzhůru do toho. Pro majitele původní hry je navíc tento Redux zdarma. Dnes to vidím, že se zdržím hodnocení a nechám to na vás. Pařbě zdar!

Ve hře mám svobodu a spoustu zážitků, které si můžu kdykoliv zopakovat. Mission Accomplished.

Žádné komentáře

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama