Menu

Mafie v New Yorku 2 – Vysoké napětí

..New York, New York

Kdo by neznal nebo alespoň někdy neslyšel o tom městě? Asi málokdo. Každá věc má svůj vývoj a historii a nejinak tomu bylo i v tomto případě. Kolem roku 1950 se ve město odehrála série záhadných vražd. Spojovala je skutečnost, že na místě činu nebyla mrtvola, ale pouze hromádka popela. Jak si to vysvětlit? Policie se zdá být bezradná. Souvisí to snad se zvláštním incidentem během popravy ve vězení Sing Sang? Tenkrát tam odsouzený doslova dostal kremaci na elektrickém křesle. Žádné bezvládné tělo, ale pouze zbytky popela. Někoho napadlo dát vám to vědět, protože vy si tak jako předchůdci pozdějších X-Files budete snažit přijít na kloub věcem u kterých má policie krátké ruce. O to víc nezávisle působí fakt, že jste hráčem v těle mladé vyšetřovatelky, která má hodně ambicí na to, aby se do případu ponořila, tak jako málokdo.

Mafie v New Yorku 2 - Vysoke na 2015-10-15 18-20-00-01

..Pokračujeme

Vzhledem k tomu, že původní díl jsem neměl tu čest zatím hrát, tak netuším přesné souvislosti a návaznost. Jedno vím jistě a to, že si jej pořídím hned jak to bude možné! Mám totiž vícero otazníků, které se vyrojí v bonusové kapitole po dohrání hry a to kolem komplikovaného vztahu otce a syna a pohřešované dívky. V čem se toto trio zdá být tak tajemné? Určitě zatím bude něco skryto. Je zde mnoho skutečností u kterých jsem se přistihnul jak si kousám nehty, což bych neměl. Fuj! No čeká nás další z řady interaktivních aspektů celého herního systému. Klasická klikačka, kombinace předmětů z inventáře s těmi z herního světa. Dále tu máme různorodé minihry a nově přibyla i velmi nápomocná volba v rohu obrazovky. Takzvaná strategická příručka umístěna v levém horním rohu obrazovky, která vám přesně řekne co máte udělat, abyste pokročili dále v příběhu. Občas se hodila, ale mnohem více vám doporučuji se vícekrát zamyslet, než se tam podíváte, protože jsem zjistil, že to párkrát bylo úplně zbytečné a za všechno mohla moje vlastní nepozornost.

Mafie v New Yorku 2 - Vysoke na 2015-10-15 16-33-37-30

..Oko dravce

V detailech tu máme nový standart. Přibyly animované objekty do pozadí. Na rybníku se nyní plavou kachny a po podlaze přeběhne tu a tam nějaký brouk. Prostě radost pohledět. Mít oko dravce vám pak zajistí, že pokud budete opravdu ostře sledovat prostředí, tak naleznete i skryté trofeje do sbírky a můžete za ně získat archivementy. Těch je vícero a hodně to přidává na atraktivnosti a znovuhratelnosti. Představoval jsem si New York padesátých let jako nevlídnou čtvrť někde z Bronxu  , ale tady je to vesměs prosvětlené a pozitivně laděné prostředí u kterého si krásně odpočinete. Nevím zda-li se jedna o technickou chybu, ale když jsem hrál hru na větším monitoru, než běžně používám a pak se k němu vrátil, tak se to jakoby zaseklo na tom více roztaženém obrazu a nechtělo to zpátky. Pravděpodobně to půjde nějak spravit, ale já se tím příliš nezabýval a hrál to potom na větším monitoru.

Mafie v New Yorku 2 - Vysoke na 2015-10-18 06-19-00-28

..Suma sumárum

Technické zpracování působivé, avšak příběh mě tentokrát nedokázal tolik zaujmout a nejspíš je to tím, že jsem nehrál první díl a tak mi některé věci nedávaly až tak úplně smysl. Možná to opravdu ani nepotřebuje hrát první díl, ale o tom by se dalo jistě diskutovat a pravdu znají nejspíš jen sami vývojáři. I tak vám doporučím si to koupit, protože je to kvalitní titul a možná budete mít ještě lepší když se seženete i první díl a dáte si ho přednostně. Pokud máte rádi tajemno a nevysvětlitelné jevy tak si připočtěte do výsledného hodnocení 5%. Já zůstávám na zaokrouhlených 80%.

..New York, New York Kdo by neznal nebo alespoň někdy neslyšel o tom městě? Asi málokdo. Každá věc má svůj vývoj a historii a nejinak tomu bylo i v tomto případě. Kolem roku 1950 se ve město odehrála série záhadných vražd. Spojovala je skutečnost, že na místě činu nebyla mrtvola,…

Playhit recenze

Mafie v New Yorku 2 - Vysoké napětí - 80%

80%

Hodnocení redakce

Pokud máte rádi tajemno a nevysvětlitelné jevy tak si připočtěte do výsledného hodnocení 5%.

Hodnocení čtenářů: 4.77 ( 3 hlasů)
80

Ve hře mám svobodu a spoustu zážitků, které si můžu kdykoliv zopakovat. Mission Accomplished.

2 komentáře

 1. mira tomek napsal:

  po instalaci mafie v newyorku 2 se hra nespusti program nepracuje jinak vsechny hry funguji poradte dik

 2. Petr Smejkal napsal:

  Moc rád bych vám poradil, ale tento problém může teoreticky způsobovat řada věcí. I tak zkuste hru přeinstalovat. Pokud nepomůže, tak se ujistěte, že máte dostatek volného místa na disku a nejnovější ovladače pro vaši grafickou kartu. Doporučuji tento dotaz adresovat i přímo na stránku se hrou kde se vám může věnovat více lidí co hru hrálo a občas tam odpovídají sami vývojáři. Zde odkaz:
  http://www.spidla.cz/text-mafie-v-new-yorku-2-vysoke-napeti-sberatelska-edice/
  A tady můžete přímo zadat žádost o pomoc vývojářům:
  http://pomoc.spidla.cz/
  Jako poslední věc doporučuji pročíst sekci Časté dotazy, kde se reší i problémy kolem spouštění her.
  http://www.spidla.cz/pomoc-podpora-a-dotazy/
  Doufám, že se vám podaří hru rozjet.
  S pozdravem Petr Smejkal.

Playhit TV

Česká databáze her

Reklama